OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.10.2018 - 28.10.2018

1. 29 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w naszej wspólnocie w sposób wyjątkowy bo jest to niedziela wizytacji biskupiej. Serdecznie witamy ks. bp. Damiana Muskusa i polecamy jego posługę w naszej parafii Bogu Trójjedynemu.

Program Wizytacji:

8:30 – Przed Mszą św. powitanie ks. Biskupa w kościele przez przedstawicieli Rady Parafialnej oraz ks. Proboszcza. Następnie Msza św. z udziałem małżeństw średnich i starszych, a po niej spotkanie biskupa z Różami i Margaretkami.

11:00 – Msza św. z udziałem dzieci / przedszkolaki i Szkoła podstawowa/ i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie z ministrantami i scholą.

15:45 – Koronka do miłosierdzia i modlitwa za zmarłych na cmentarzu.

16:00 – Nabożeństwo Różańcowe

16:30 – Msza św. z udzieleniem sakramentu Bierzmowania i zakończenie wizytacji.

W DPS Msza św. o 9:45 i spotkanie ks. biskupa z ze społecznością DPS i siostrami.

2. Dziękuję wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżyć duchowo Dzień Papieski w ubiegłą niedziele. P. Organistce ze scholą i ks. Januszowi za przygotowany montaż słowno – muzyczny , wszystkim wykonawcom i tym , którzy wysłuchali przygotowany program.

3. Dziękuję za troskę o świątynię rodzicom i młodzieży bierzmowanej. W sobotę proszę mieszkańców ul. Akacjowej od nr 1 – 35.

4. Przypominam o obowiązku w sumienia i wzięciu udziału dziś w wyborach samorządowych, abyśmy byli odpowiedzialni za swoją społeczność lokalną czyli naszą małą Ojczyznę. Przypominamy: aby w wyborach samorządowych oddać ważny głos, należy postawić znak „ X” w kratce przy jednym nazwisku kandydata na karcie do głosowania.

5. Zapraszam do nabycia i lektury prasy katolickiej: Źródło - a w nim o Różańcu za kapłanów; Gość Niedzielny: a w nim – Dlaczego katolicy powinni włączać się w życie społeczno- polityczne?; O godnym przyjmowaniu Chrystusa podczas Komunii św.; O rewolucjach w emeryturach;

6. Parafia św. Barbary i Parafia Przemienienia Pańskiego w Libiążu zapraszają na V Orszak Świętych, który odbędzie się 28 października br. Rozpoczęcie o 14: 30 przy kościele św. Barbary na ul. ks. St. Pieli 11, następnie przemarsz do kościoła Przemienia Pańskiego i zakończenie Uroczystą Mszą Świętą, pod przewodnictwem ks. bp Damiana Muskusa. „Zapraszamy całe rodziny do udziału, zachęcamy do przebrania się za świętego lub błogosławionego. Na dzieci czekają drobne upominki” – informuje ks. Proboszcz z Libiąża.

7. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności + Elżbieta Kulawik l. 96. Dobry Jezu ….

8. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i dobrego tygodnia i zapraszam na nabożeństwa różańcowe w tygodniu dzieci , młodzież i rodziców po mszy św. o 17: 30. W tym tygodniu na różańcu modlimy się za misje w ramach Tygodnia Misyjnego. W przyszłą niedziele składka na cele misyjne.