OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.10.2018 - 21.10.2018

1. 28 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza niedziela w całej Polsce przeżywana jest jako XVIII Dzień Papieski pod hasłem „ Promieniowanie ojcostwa”. Przeprowadzana też jest zbiórka na stypendia dla uzdolnionej młodzieży Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”- jako żywy pomnik św. Jana Pawła. Jest też okazją do powierzenia Bogu na nowo małżeństw: tych po ludzku szczęśliwych i udanych, i tych naznaczonych problemami i cierpieniem. Niech dzisiejszy list biskupów pomoże nam żyć we właściwym kierunku.

2. Wszystkim nauczycielom z okazji Dnia Edukacji, wszelkich łask potrzebnych w pracy w kształtowaniu młodego człowieka i współpracy z rodzicami.

3. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o 16: 30 odbędzie się montaż słowno – muzyczny w wykonaniu grupy muzycznej P. Organistki, na który serdecznie zapraszam wszystkich. We Mszy św. uczestniczą kandydaci do bierzmowania wraz z rodzicami, podczas której otrzymają krzyże na bierzmowanie i uczestniczą w koncercie.

4. Rozpoczynają się w naszym dekanacie wizytacje biskupie. Dziś w parafii Żarki, a za tydzień nasza Parafia. Jesteśmy już po wizytacji ekonoma diecezji, która była w tym tygodniu, a przyszłą niedzielę będzie gościł u nas ks. bp. Damian Muskus, aby nas umocnić Bożym słowem i błogosławieństwem w realizacji powołania do świętości.

Program Wizytacji:

  • 8: 30 – Przed Mszą św. powitanie ks. Biskupa w kościele przez przedstawicieli Rady Parafialnej, sołectwa, Koła Emerytów i Rencistów, Koła Gospodyń Wiejskich, Róż Różańcowych i Margaretek oraz ks. Proboszcza. Następnie Msza św. z udziałem małżeństw średnich i starszych, a po niej spotkanie biskupa z Różami i Margaretkami.
  • 11: 00 – Msza św. z udziałem dzieci /najmłodsi, przedszkolaki i Szkoła Podstawowa/ i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie z ministrantami i scholą.
  • 15: 45 – Koronka do miłosierdzia i modlitwa za zmarłych na cmentarzu.
  • 16: 00 – Nabożeństwo Różańcowe
  • 16: 30 – Msza św. z udzieleniem sakramentu Bierzmowania i zakończenie wizytacji.

W DPS Msza św. o 9: 45 i spotkanie ks. biskupa z ze społecznością DPS i siostrami.

Jutro w poniedziałek 15 października, po różańcu spotkanie z Radą Parafialną .

5. Spotkania w tygodniu dla kandydatów do bierzmowania:

  • W piątek 19 października godz. 17: 30 Msza św. i próba dla kl. 8, III Gim. i I kl. szkół średnich, którzy przystąpią do bierzmowania w niedzielę.
  • W sobotę od 9: 00 sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła i plebanii przez młodzież przystępująca do bierzmowania. O 16: 30 Spowiedź dla kandydatów i ich rodzin oraz świadków i o 17: 30 Msza św. z różańcem z ich udziałem.

6. Dziękuję za troskę o świątynię mieszkańcom ul. Długiej od nr 56 do końca.

7. Zostały oczyszczone przez profesjonalna firmę: teren przed kościołem, schody wejściowe do kościoła główne i boczne, kapliczka Matki Bożej, kamień Papieski, cokół pomnika św. Floriana, schody na plebanię. Serdecznie dziękuję sponsorowi tego dużego dzieła.

8. W dzisiejszą niedzielę jest składka gospodarcza do kopert. Serdecznie dziękuję za ofiarność dziś i za ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafii.

9. W przyszła niedzielę przypominam o obowiązku w sumienia i wzięciu udziału w wyborach samorządowych.

10. Zapraszam do nabycia i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY, a w nim: O papieżu, który zmienił świat – w 40 lecie wyboru; O nagrodach Nobla; Poradnik dla wyborców, czyli co powinniśmy wiedzieć o wyborach samorządowych?

Jest nowy numer naszego parafialnego pisma NASZ DOM; jest również ŹRÓDŁO; DROGA – dla młodzieży;

11. W środę 17 października jesteśmy zaproszeni jako Parafia do wzięcia udziału we Mszy św. dziękczynnej w 40 r. wyboru Kard. Wojtyły na papieża, wraz z dekanatem Libiąż do Sanktuarium św. Jana Pawła II na godz. 8: 00 rano. Wyjazd byłby o godz. 6: 00 ran . Zapisy na wyjazd dziś w niedzielę w zakrystii. Koszt przejazdu 30 zł.

12. Parafia św. Barbary i Parafia Przemienienia Pańskiego w Libiążu zapraszają na V Orszak Świętych, który odbędzie się 28 października br. Rozpoczęcie o 14: 30 przy kościele św. Barbary na ul. ks. St. Pieli 11, następnie przemarsz do kościoła Przemienia Pańskiego i zakończenie Uroczystą Mszą Świętą, pod przewodnictwem ks. bp Damiana Muskusa. Zapraszamy całe rodziny do udziału, zachęcamy do przebrania się za świętego lub błogosławionego. Na dzieci czekają drobne upominki.

13. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i dobrego przygotowania się do wizytacji biskupiej poprzez modlitwę różańcową w tygodniu.

Zapraszamy rodziców z dziećmi i młodzież na różaniec:

  • w poniedziałek, środę i piątek – dzieci z kl. 0 – 4;
  • we wtorek, czwartek i sobotę dzieci i młodzież z kl. 5 – 8 i Gim.