OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.10.2018 - 14.10.2018

1. 27 NIEDZIELA ZWYKŁA NMP Różańcowej

W każdej Eucharystii otwiera się przed nami skarbiec mądrości, z którego Bóg chce nam hojnie udzielać. Warto więc wyrazić pragnienie bycia mądrymi, abyśmy rozumieli to, co jest istotą życia, którego tajemnicę celebrujemy podczas Mszy św.

2. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy różaniec część światła, którą ofiarował nam św. Jan Paweł II. Przez cały październik Msza św. i różaniec o godz. 17: 30. W niedzielę różaniec o 16: 00 potem Msza św., dzisiaj z procesją do ołtarzy po kościele. Bardzo proszę o liczny udział we Mszy i nabożeństwach nie tylko starszych, ale rodziców wraz dziećmi i młodzieżą, młodzież szkół średnich i pracującą.

Jest gorąca prośba by dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum była co najmniej trzy razy na różańcu w tygodniu np.:

w poniedziałek, środę i piątek - kl. 0 – 4;

we wtorek, czwartek i sobotę kl. 5 – 8 i Gim.

3. Spotkania w tygodniu dla kandydatów do bierzmowania:

  • w środę o 17: 30 - kl. 8 ;
  • W piątek o 17: 30 - kl. III Gim.
  • W sobotę 13 października godz. 17: 30 Msza św. i próba dla kl. 8, III Gim. i I kl. szkół średnich, którzy przystąpią do bierzmowania w tym roku.

4. Przyszła niedziela to tzw. Niedziela Papieska. Panie z Zespołu Charytatywnego będą zbierać do puszek ofiary dla uzdolnionej młodzieży w ramach Fundacji Dzieło Trzeciego Tysiąclecia. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16: 30 odbędzie się montaż słowno – muzyczny w wykonaniu grupy muzycznej P. Organistki. We Mszy św. uczestniczą kandydaci do bierzmowania wraz z rodzicami, podczas której otrzymają krzyże na bierzmowanie i uczestniczą w koncercie.

5. Dziękuję za troskę o świątynię mieszkańcom ul. Długiej od nr3 1 - 55. W sobotę na godz. 9: 00 proszę o troskę o naszą świątynię mieszkańców ul. Długiej od nr 56 do końca . Dziękuję również panom, którzy w poniedziałek rozplantowali przywiezioną ziemię wzdłuż ogrodzenia. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza do kopert. Serdecznie dziękuję za ofiarność. Drugie tabernakulum wzięte jest do złocenia.

6. Zapraszam do nabycia i lektury prasy katolickiej: Jest bezpłatne czasopismo DOBRE NOWINY poświęcone między innymi 40 rocznicy wyboru Polaka na Papieża.; Gość Niedzielny, a w nim: Że Różaniec to modlitwa także dla mężczyzn; O Jubileuszu Fundacji Anny Dymnej; w gazecie jest film na DVD – SPRAWA CHRYSTUSA; Jest też nowy nr Źródła i Cuda i Łaski ;

7. Ze wspólnoty w DPS w tym tygodniu Pan powołał do wieczności + Sławomira Bogunia. Dobry Jezu a nasz Panie...

8. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu.