OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23.09.2018 - 30.09.2018

1. 25 NIEDZIELA ZWYKŁA

Co zaprząta nasze myśli i serca, gdy idziemy na Mszę świętą lub zaczynamy rozważać słowo Boże? O to pytał Jezus również uczniów, a dziś nas. On nas zna lepiej niż my siebie samych. On nie chce nas skarcić, ale spokojnie wytłumaczyć, na czym polega prawdziwa wielkość, a nie egoistyczne pragnienia, które nie podobają się Bogu. On pragnie łagodnie z wyrozumiałością korygować nasze myślenie i ukazuje – o wiele mądrzejszą od naszej – Bożą hierarchię wartości.

2. Wczoraj Koło Gospodyń Wiejskich wraz z zespołem BOBROWIANKI świętowały jubileusz 60 istnienia koła i 45 zespołu. Życzymy im wielu łask Bożych w dalszym ubogacaniu naszej społeczności i upowszechnianiu kultury naszego regionu. Msza święta w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11:00.

3. Jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej pragnę spotkać się z Członkami Rady Parafialnej na plebanii w związku z wizytacją biskupią.

4. W czwartek wspominamy św. Wincentego a Paulo, założyciela Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia czyli Szarytek, które posługują w naszym DPS. Z racji święta ich Patrona życzymy im wiele łask Bożych w wypełnianiu powołania zakonnego i w modlitwie prośmy o nowe powołania do Rodziny Wincentyńskiej.

5. Samorządowy Zespół Szkół im kard. Adama Stefana Sapiehy zaprasza na Piknik Patriotyczny „ Na zawsze Niepodległa” w sobotę 29 września na godz. 11: 00.

6. Dziękuję za troskę o świątynię mieszkańcom ul. Polnej, Ogrodowej i Spacerowej. W sobotę na godz. 9: 00 proszę o troskę o naszą świątynię mieszkańców ul. Długiej od nr 1 - 30 .

7. Zapraszam do nabycia i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, a w nim: Dlaczego koniecznie trzeba się modlić za księży/ jest tam również obrazek z modlitwą za kapłanów/; o nieprawdziwej historii Kościoła w oglądanych serialach; Jesienne kompozycje;

8. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu.