OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.09.2018 - 23.09.2018

1. 24 NIEDZIELA ZWYKŁA

Kim jest Jezus? Możemy udzielić tu prostej, katechizmowej odpowiedzi: Synem Bożym; drugą Osobą Trójcy Świętej; Bogiem wcielonym czyli tym, który stał się dla mnie Człowiekiem; Zbawicielem czy zapowiadanym Mesjaszem. Jednak dzisiejsza liturgia stawia przed każdym z nas nieco inne pytanie: Kim jest Jezus dla mnie? Tu można już odpowiedzieć tylko własnymi słowami. Kimś bliskim? Czy Kimś, do kogo wolę się nie zbliżać? A może Kimś, komu jak Piotr mam ochotę podpowiadać, co ma robić, i mam pretensje, kiedy nie wpasowuje się w moje schematy. Czy mam odwagę stanąć przed Nim z otwartym szczerym sercem, zgadzając się na to, by On – Jezus sam mnie zweryfikował, kim ja jestem a kim On sam, w stosunku do tego, co wypływa z łaski z Nim zjednoczenia przez chrzest święty i przyjmowanych sakramentów. Niech dzisiejsza Ewangelia zostanie przez nas na nowo osobiście przeczytana w domu, aby zobaczyć i odpowiedzieć sobie samemu, na ile On Jezus jest obecny w mojej codzienności, jak często zwracam się do Niego. I czy mogę powiedzieć sam o sobie, że wierzę, i że moje czyny pokazują, jaka jest moja wiara.

2. W dniu 21 października nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać wizytację biskupią. W związku z tym pragnę się spotkać się z Radą Parafialną w poniedziałek 24 września po Mszy wieczornej.

3. Dziękuję za troskę o świątynię mieszkańcom ul. Lipowej. W sobotę na godz. 9: 00 proszę o troskę o naszą świątynię mieszkańców ul. Polnej, Ogrodowej i Spacerowej. Składka gospodarcza do kopert w ubiegłą niedziele wyniosła 5470 zł. Za wszelkie składane ofiary do kopert czy na konto serdeczne Bóg zapłać.

4. Zapraszam do nabycia i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, a w nim: co znaczy wypowiadać imię Boga nadaremno?; o problemach współczesnego Kościoła; Jak wykorzystać nowoczesne media, by zbliżyć się do Boga.

5. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu.