OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.08.2018 - 02.09.2018

1. 21 NIEDZIELA ZWYKŁA

W kanie Galilejskiej Maryja prosi Jezusa o pomoc w sytuacji z pozoru beznadziejnej. Dla Boga jednak nie ma takiej kategorii spraw. W związku z tym uczy nas zaufania do Tego, który może zaradzić każdej naszej potrzebie. I dlatego zachęta Maryi: „ Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” jest wciąż aktualna.

2. W sobotę pierwszą miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Nowenny Jubileuszowej przed 100 leciem Niepodległości wraz ze zmianką tajemnic różańcowych rozpocznie się Mszą św. o godz. 16: 00 i potrwa do Mszy św. o 17: 30.

3. Rano w sobotę od godz. 9: 00 udamy się do chorych, których zgłaszamy do piątku w zakrystii.

4. Powoli kończy się okres wakacji i przed nami nowy rok szkolny. Serdecznie zapraszam już na Mszę świętą na rozpoczęcie roku szkolnego jak w ubiegłym roku w poniedziałek 3 września na godz. 8: 00. Ale w niedzielę 2 września zapraszam na Msze św. o godz. 16: 30 dzieci i rodziców najmłodszych klas z tornistrami aby poświęcić podręczniki i tornistry na nowy rok szkolny. Tak jak w ubiegłym roku.

5. Dziękuję za troskę o świątynię mieszkańcom ul. Parkowa nr 41 – 60. W sobotę na godz. 9: 00 proszę o troskę o naszą świątynię mieszkańców ul. Parkowa nr 61 – do końca.

6. Zapraszam do nabycia i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, a w nim wakacyjny cykl o pięknych rejonach Polski

7. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i dobrego urlopowego i wakacyjnego odpoczynku i bezpiecznego poruszania się po drogach.