OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05.08.2018 - 12.08.2018

1. 18 NIEDZIELA ZWYKŁA

Życie człowieka wypełnia troska o chleb. Codzienny nasz wysiłek i modlitwę wyrażoną prośbą: „ chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj” wyprzedza jednak Boskie zatroskanie o nasz los. I choć nie zawsze to widzimy – podobnie jak Naród Wybrany wędrujący przez pustynię – Bogu zależy, abyśmy nie zginęli z głodu. Niech pomoże nam w tym zrozumieniu adoracja Chrystusa pod postacią Chleba.

2. W poniedziałek o godz. 7: 00 z Wawelu po Mszy św. wyrusza XXXVIII Piesza Krakowska Pielgrzymka na Jasną Górę, gdzie dotrą w sobotę 11 sierpnia i zakończą mszą na wałach jasnogórskich o godz. 19: 00. We wtorek 7 sierpnia przez naszą parafię będzie przechodziła XXVII Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko – Żywieckiej, która przy naszym kościele i przy DPS będzie miała postój i przerwę na posiłek o godz. 10: 00. Przy D P S zatrzyma się grupa ok. 500 osobowa, a przy naszym kościele ok. 750 osób. Proszę i zapraszam różnych wolontariuszy z naszej parafii i pomoc w zorganizowaniu tego postoju tych grup. Również z Libiąża we wtorek o godz. 9: 00 wyrusza człon Libiąsko – Chrzanowski Pielgrzymki Krakowskiej z kościoła św. Barbary. Zapisy po mszach w parafii św. Barbary. Zapraszam przez ten tydzień na Mszę św. o godz. 17: 30 z modlitwą różańcową w ramach duchowej jedności z tymi co wyruszyli na pielgrzymkowy szlak zwłaszcza z naszej parafii.

3. Dziękuję za troskę o świątynię mieszkańcom ul. Podkomorska nr od 16 do końca, jak również osobom, które wykosiły rowy przy drodze wokół posesji kościoła. W sobotę na 9: 00 proszę o troskę o naszą świątynię mieszkańców ul. Parkowa nr 1 - 20.

4. Zapraszam do nabycia i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, a w nim wakacyjny cykl o pięknych rejonach Polski – o Sejnach; Kocham dlatego nie piję – o podejmowaniu pracy nad sobą , aby być trzeźwym patriotą; Poczytaj mi Biblię – o czytaniu jej przez rodziców ich dzieciom również we wakacje.

5. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i dobrego urlopowego i wakacyjnego odpoczynku i bezpiecznego poruszania się po drogach.