OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.07.2018 - 05.08.2018

1. 17 NIEDZIELA ZWYKŁA

Msza Święta jest Ucztą przygotowaną dla nas przez Pana. Przyjęliśmy Jego zaproszenie, jesteśmy obecni. Sama obecność to jednak mało. On chce, byśmy z tej Uczty wyszli umocnieni. On chce zostać w nas. Jego Ciało chce być w naszym ciele. Taka jest nieskończona miłość Boga, która nie zostawia niczego dla siebie, ale wszystko ma dla nas.

2. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca i okazja do spowiedzi: w środę od godz. 17 i w piątek od godz. 16: 30. W sobotę 4 sierpnia od godz. 9: 00 udamy się do chorych z komunią św., których proszę zgłosić w zakrystii do piątku. Również w sobotę pierwszą miesiąca Nowenna Jubileuszowa ze zmianką tajemnic różańcowych przed Najświętszym Sakramentem od godz. 16: 30. Zapraszam wszystkich, a szczególnie członków Róż Różańcowych i Margaretki.

3. Dziękuję za troskę o świątynię mieszkańcom ul. Podkomorska nr od 1 - 15. W sobotę na 9: 00 proszę o troskę o naszą świątynię mieszkańców ul. Podkomorska, od nr 16 do końca. Jest prośba o pomoc mężczyzn z kosami w wykoszeniu rowów wzdłuż drogi przy kościele.

4. Zapraszam do nabycia i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, a w nim wakacyjny cykl o pięknych rejonach Polski – o mieście sukcesu czyli Świnoujściu; o 25 latach konkordatu między Kościołem a państwem polskim; o kapelanach podczas powstania warszawskiego – dlaczego ich nienawidzili żołnierze III Rzeszy; o wolontariuszach z nad Wisły; Dlaczego Maryja jest tak ważna dla wielu narodów;

5. Nasza wspólnota parafialna pożegnała + Ludwika Mikę l. 72 oraz + Wiesława Gruszeckiego z D P S l. 60. Dobry Jezu a nasz Panie...

6. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i dobrego urlopowego i wakacyjnego odpoczynku i bezpiecznego poruszania się po drogach.