OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.07.2018 - 29.07.2018

1. 16 NIEDZIELA ZWYKŁA

W życiu ludzkim i w przyrodzie występują ustawiczne zmiany, których człowiek nie może nie uwzględniać. Jest czas trudu i odprężenia, czas pracy i odpoczynku. Bóg nakazuje zarówno pracę, jak i odpoczynek. Przeplatanie się jednego i drugiego, odnalezienie i zachowanie właściwych proporcji między nimi stanowi warunek pełnego bycia i rozwoju człowieka. Dlatego Jezus dobry pasterz powiedział do apostołów w dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco”. Wezwanie uczniów na „pustynię”, „osobno” oznacza nie tylko zachętę do odpoczynku fizycznego, regeneracji sił, ale również stanowi wezwanie do modlitwy, refleksji i dialogu z Jezusem.

2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa jak słyszeliśmy w przesłaniu ks. biskupa ds., Misji. Po mszach św. będzie możliwość poświęcenia pojazdów i udzielenie błogosławieństwa dla kierujących pojazdami. Można też to uczynić w ciągu tygodnia po Mszach św.

3. Dziękuję za troskę o świątynię mieszkańcom ul. Krakowska i Łąkowa. W sobotę na 9: 00 proszę o troskę o naszą świątynię mieszkańców ul. Podkomorska nr od 1 - 15.

4. Zapraszam do nabycia i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, a w nim wakacyjny cykl o pięknych rejonach Polski – o pięknym Podlasiu z wizytą w Pratulinie i Włodawie ; Jezus na fali czyli gdzie mówić o Bogu ; o wspaniałym wokaliście i kompozytorze – Józefie Skrzeku, który mówi: jestem człowiekiem wierzącym;

5. M O P S w Chełmku zachęca do składania wniosków o świadczenia wychowawcze (500+) i świadczenia „ Dobry Start” (300+) drogą elektroniczną, która jest dostępna od 01.07.2018 r. pozwoli to uniknąć oczekiwania w kolejkach, które mogą powstać w kolejnych miesiącach.

6. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i dobrego urlopowego i wakacyjnego odpoczynku i bezpiecznego poruszania się po drogach.