OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15.07.2018 – 22.07.2018

1. 15 NIEDZIELA ZWYKŁA

Bogu zależy nie tylko na każdym z nas, ale także na jakości życia każdego z nas. Ono nie ma być „ w miarę”, „ zwyczajne”, „ jakieś tam”. Ono ma być wielkie i święte. Dlatego Bóg nie zostawia nas samych z pragnieniami serca, które często przekraczają ograniczenia ciała. Daje nam się całkowicie w Eucharystii, bez zatrzymywania czegokolwiek dla siebie. On w niej pomaga odkryć prawdę o naszej wielkości.

2. Składka gospodarcza w ubiegłą niedzielę wyniosła 3990 zł. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na tacę do kopert i na konto parafialne.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, w którym chcemy pomóc naszym siostrom i braciom – misjonarzom i misjonarkom, posługującym na całym świecie, którzy potrzebują środków transportu, aby nieść Chrystusa. Dziękując Bogu za szczęśliwe przejechane kilometry można włączyć się w Akcję św. Krzysztof 1 gr. za 1 km . Po mszach św. będzie możliwość poświęcenia pojazdów i udzielenie błogosławieństwa dla kierujących pojazdami. Można też to uczynić w ciągu tygodnia po Mszach św.

4. Dziękuję za troskę o świątynię mieszkańcom ul. Starowiejskiej nr 24 do końca oraz z ul. Głogowej. W sobotę na 9: 00 proszę o troskę o naszą świątynię mieszkańców ul. Krakowska i Łąkowa.

5. Zapraszam do nabycia i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, a w nim wakacyjny cykl o pięknych rejonach Polski – o poszukiwaniu Kaszubów; Jaka moc tkwi w szkaplerzu ; o kulcie Najdroższej Krwi Jezusa; fakty i mity o kleszczach ;

6. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i dobrego czasu urlopowego i wakacji.