OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08.07.2018 – 15.07.2018

1. 14 NIEDZIELA ZWYKŁA

W niedzielę, która jest pamiątką zmartwychwstania, Kościół w modlitwach mszalnych prosi Boga o duchową radość dla swoich wiernych. Prosi również o to, byśmy nigdy nie przestawali wielbić Boga za wielkie dary. Bóg potrafi zmienić naszą niewiarę w żywą wiarę, nasz brak miłości w bijący żar. On jest zawsze gotowy. Czy po naszej stronie jest też nasza gotowość.

2. W dzisiejszą niedzielę jest składka gospodarcza do kopert. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę i na konto parafialne.

3. Odbyło się zebranie zespołu charytatywnego naszej parafii w związku z zbliżającym się w sierpniu terminem pielgrzymki Diecezji Bielsko – Żywieckiej do Częstochowy w dniu 7 sierpnia. Zwracamy się do parafian o zaangażowanie się w tę sprawę służąc pomocą w tym czasie oraz w pomocy w zebraniu funduszy. Jak co roku panie z zespołu charytatywnego będą zbierać po parafii ofiary na ten cel. Z góry dziękuję za każdą ofiarę i otwarte serce.

4. Dziękuję za troskę o świątynię mieszkańcom ul. Starowiejskiej nr 1 - 23. W sobotę na 9: 00 proszę o troskę o naszą świątynię mieszkańców ul. Starowiejskiej nr 23 do końca oraz mieszkańców ul. Głogowa.

5. Zapraszam do nabycia i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, a w nim wakacyjny cykl o pięknych rejonach Polski – poznajemy Cieszyn; o modlitwie za chrześcijan na Bliskim Wschodzie; o tym, że co drugi piętnastolatek w Europie w ciągu ostatnich 30 dni pił alkohol.

6. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i dobrego czasu urlopowego i wakacji.