OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.06.2018 – 01.07.2018

1. 12 NIEDZIELA ZWYKŁA

Imię Jan oznacza „ Bóg jest łaskawy”. Jan Chrzciciel bezpośrednio przygotował naród wybrany na przyjście obiecanego Zbawiciela. Na Eucharystii mamy okazję doświadczyć, jak bardzo Bóg jest łaskawy. Tą dobrą nowiną warto dzielić się z innymi.

2. Rozpoczął się okres wakacji. Życzymy wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy dobrego odpoczynku, pamiętajmy gdziekolwiek jesteśmy o naszej godności, bezpieczeństwie, wypełnianiu obowiązku naszej wiary czyli o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy św. Bądźmy roztropni na drodze i w miejscach wypoczynku, i życzymy szczęśliwych powrotów do domu rodzinnego. Również gościom przyjeżdżającym do nas życzymy jak najlepszego pobytu u nas. W czasie upałów pamiętajmy o osobach starszych i zwierzętach.

3. W ubiegły piątek ks. abp. Stanisław Nowak, który wraz z ks. Kazimierzem Rybakiem sprawował Mszę św. w 60 r. święceń kapłańskich, udzielił całej parafii apostolskiego błogosławieństwa i zapewnił o modlitwie za nas, oraz modlił się za naszych zmarłych na cmentarzu polecając ich Bożemu Miłosierdziu.

4. W piątek 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w kościele o godz. 8: 30 i 17: 30,; w kaplicy DPS o godz. 15: 00. Składka z tej uroczystości przeznaczona jest na „ świętopietrze”. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Dziękuję za troskę o świątynię i wokół niej wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło oraz mieszkańcom ul. Kolista od nr 1 - 30 , w sobotę na 9: 00 proszę o troskę o naszą świątynię mieszkańców ul. Kolista od nr 30 do końca..

6. Zapraszam do nabycia i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny: Czy dorośli w odpowiedni sposób pokazują młodym drogę do Chrystusa?; jakich słów lekarz powinien unikać w kontakcie z pacjentem; jest również najnowszy numer Dobrych Nowin / gazetka bezpłatna /

7. Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Michał Żak l. 69, który przez 22 lata pracował w naszej parafii jako kościelny, oraz Alina Borowiec l. 57. Dobry Jezu a nasz Panie...

8. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i dobrego początku wakacji.