OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.06.2018 – 24.06.2018

1. 11 NIEDZIELA ZWYKŁA

„Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus…” – czytamy we fragmencie Ewangelii przeznaczonym na dzisiejszą niedzielę. Skoro jesteśmy uczniami Jezusa, to znaczy, że zostaliśmy wezwani do tego, abyśmy stawali się ludźmi siewu. W ten sposób rozwijamy Królestwo Boże na ziemi. Jezus pragnie, by Jego królestwo rodziło się w sercu każdego człowieka i rozpowszechniało w całym świecie, aż do chwili, kiedy Pan przyjdzie powtórnie i zostaną wypełnione wszystkie Jego obietnice.

2. Gościmy w naszej parafii Salezjański Wolontariat Misyjny „ Młodzi Światu” z Krakowa. Głoszą oni do nas słowo o pracy wolontariackiej na misjach podczas każdej Mszy św. Natomiast po Mszy św. będzie możliwość indywidualnego kontaktu z nimi o działaniach wolontariatu, jak również zakupienia materiałów przywiezionych z misji czy na rzecz misji jak również złożenia ofiary do puszek na cele misyjne. Zapraszam do zainteresowania się tym tematem.

3. W piątek 22 czerwca zakończenie roku szkolnego. Serdecznie zapraszam uczniów szkoły w Bobrku, nauczycieli, dyrekcję oraz rodziców na msze dziękczynną za cały rok o godz. 8: 00.

4. Również w piątek serdecznie zapraszam parafian na godz. 12: 00, na Mszę św., którą odprawi w naszym kościele ks. Abp. Stanisław Nowak – biskup senior z Częstochowy wraz z ks. Kazimierzem Rybakiem w dniu ich przyjęcia świeceń kapłańskich przed 60 laty.

5. W ramach obchodów 40-lecia wyboru Ojca świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, parafie naszej gminy organizują Rodzinny Rajd na Leskowiec – Groń JPII w sobotę 23 czerwca. Wyjazd byłby z Bobrku z parkingu koło stacji benzynowej o 8: 25. Koszt 20 zł. Zapisy jeszcze dziś w zakrystii.

6. W poniedziałek spotkanie dla bierzmowanych kl. 3 Gim o godz. 17: 30

7. Dziękuję za troskę o świątynię i wokół niej wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło oraz mieszkańcom ul. Nadwiślańskiej nr 96 do końca , w sobotę na 9: 00 proszę o troskę o naszą świątynię mieszkańców ul. Kolista od 1 - 30.

8. Składka gospodarcza w ubiegłą niedziele wyniosła 3350 zł. Serdecznie dziękuję za ofiary składane również na konto parafialne.

9. Zapraszam do nabycia i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny: –o fascynującym cyklu filmów; o kryzysie słowa drukowanego; Mały Gość Niedzielny: o mundialowych terminach; propozycje miejsc, które warto poznać w Polsce; Jest też najnowsza gazetka nasza parafialna Nasz Dom. Prasa jest na gazetniku w przedsionku kościoła.

10. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.