OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.05.2018 – 03.06.2018

1. UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Bóg stopniowo daje nam się poznać. Objawia swoją tajemnicę: że jest Jeden w Trzech Osobach. Kluczowym momentem w odsłanianiu misterium Boga było wcielenie Syna Bożego. bo poznając Syna, poznajemy Ojca, a Syn przed Wniebowstąpieniem zapowiedział nam przyjście Ducha Świętego, którego Ojciec pośle w Jego imieniu. W dzisiejszą uroczystość słuchamy nakazu misyjnego: „ Idźcie (…)i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, bo poznawszy Boga, jesteśmy zaproszeni, by stopniowo i konsekwentnie mówić o Nim światu.

2. Serdecznie dziękuję ks. Kazimierzowi Rybakowi, za odprawienie Sumy odpustowej w naszej parafii z okazji swego jubileuszu i życzymy wielu łask Bożych i zdrowia w dalszej posłudze kapłańskiej i zapraszamy do kościoła swego początku powołania.

3. Zapraszam do licznego udziału w nabożeństwach majowych w kościele po Mszy św. o godz. 17: 30. To ostatnie majówki w tym roku. W środę od godz. 16: 30 zapraszam na spowiedź w związku z jutrzejszą uroczystością Bożego Ciała i z okazji I piątku miesiąca czerwca. W pierwszy piątek miesiąca będzie spowiedź o godz. 17: 00, potem Msza z procesją w ramach oktawy Bożego Ciała. W sobotę zapraszam Róże Różańcowe na godz. 17: 00 do modlitwę Różańcową i zmiankę tajemnic różańcowych. W sobotę od godz. 9: 00 udamy się do chorych. Proszę chorych zgłosić w zakrystii do piątku.

4. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała na tej samej trasie co w inne lata. Tematyka ołtarzy. Ołtarz I – Temat: Chleb dający życie – przy DPS proszę o przygotowanie przez siostry, podopiecznych DPS i mieszkańców Podkomorka; Ołtarz II – Temat: Chleb rodzący wolność – przy Czworakach – przez mieszkańców Bobrek Górny; Ołtarz III – Temat: Chleb niosący świętość – przy kapliczce NMP – mieszkańcy Bobrek Dolny; Ołtarz IV – Temat : Chleb umacniający jedność – przy bramie kościoła – Dzieci Pierwszokomunijne. Zapraszam do licznego udziału we Mszy św. w Boże Ciało ii procesji oraz przez oktawę: Dzieci z kl. 3 i 4 w strojach komunijnych, dzieci młodsze z przedszkola , 0 i kl. 1 zapraszam do sypania kwiatów podczas procesji, panie do feretronów, strażaków do baldachimu, chorągwi i zabezpieczenia trasy procesji.

5. Dziękuję za troskę o świątynię i wokół niej wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło oraz mieszkańcom ul Nadwiślańskiej nr 1 – 35, w sobotę na 9: 00 proszę o troskę o naszą świątynię mieszkańców ul. Nadwiślańskiej nr 36 – 70.

6. Zapraszam do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego, a w nim: Miej odwagę oddawać cześć Chrystusowi podczas procesji Bożego Ciała i oktawy; o Lednicy z udziałem młodzieży; „Dobre Nowiny” – a w nim: że nie można żyć na skróty; o Domku Matki Bożej w Loreto;

7. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, dobrego rodzinnego spotkania z racji odpustu i dobrego tygodnia.