OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.05.2018 – 27.05.2018

1. UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

W dzień Pięćdziesiątnicy uczniowie Jezusa napełnieni Duchem Świętym zaczęli mówić „ obcymi językami”. Cud Zielonych Świąt polegał na tym, że każdy słyszał, jak apostołowie przemawiali „w jego własnym języku” a dosłownie w jego dialekcie. Ewangelia przełożona na język ojczysty to prawdziwy skarb. Ewangelia wyrażona w języku codzienności wyrywa z obojętności, porusza serca, sprawia Boże „trzęsienia ziemi”, które niczego nie niszczą, ale prowadzą do odnowy i scalenia życia.

2. Dzisiaj dzieci z klas 4 przeżywają swoją pierwszą rocznicę dnia, kiedy Jezus zagościł w ich sercach pod postacią chleba i wina. Życzymy im mocy Ducha Świętego w rozwijaniu życia z Bogiem jak również ich rodzinom.

3. Zapraszam do licznego udziału w nabożeństwach majowych w kościele po Mszy św. o godz. 17: 30, dzieci i młodzież, rodziców i starszych jak również zachęcam do śpiewanie majówek wspólnotowo przy kapliczkach czy krzyżach. W niedzielę majówka po Mszy św. o 16: 30.

4. Dziękuję rodzicom dzieci kl. 4, za troskę o świątynię. W sobotę naszą świątynię powierzam mieszkańcom ul. Nadwiślańskiej od nr 1 – 35, przed uroczystością odpustową naszej parafii, która wypada w przyszłą niedzielę. Suma odpustowa o godz. 11: 00 , którą będzie sprawował ks. Kazimierz Rybak, który w tym roku przeżywa jubileusz 60 lat kapłaństwa. W przyszłą niedziele będzie dodatkowa Msza św. chrzcielna o godz. 10: 00. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy w naszej diecezji okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Spowiedź przed odpustem w sobotę od 17: 00.

5. W czwartek 31 maja przypada Boże Ciało. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała na tej samej trasie co w inne lata. Ołtarz I – przy DPS proszę o przygotowanie przez siostry, podopiecznych DPS i mieszkańców Podkomorka; Ołtarz II – przy Czworakach – przez mieszkańców Bobrek Górny; Ołtarz III – przy kapliczce NMP – mieszkańcy Bobrek Dolny; Ołtarz IV przy bramie kościoła – Dzieci Pierwszokomunijne.

6. W ubiegłą niedzielę składka gospodarcza do kopert wyniosła 4620 zł. Serdecznie dziękuję również za dar ołtarza rodzicom i dzieciom komunijnym.

7. Zapraszam do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego, a w nim: Dokąd zmierza Europa; dziennikarze o ulubionych kościołach; o tym, że Bóg kocha również grzeszników; jest również najnowszy numer Małego Gościa, a w nim: wszystko o Mundialu; jak zostać mistrzem życia; o latających rybach; jest najnowszy nr gazetki parafialnej Nasz Dom.

8. Wszystkim matkom z okazji Dnia Matki życzę radości z macierzyństwa i ich dzieci oraz Bożego błogosławieństwa w realizacji tego powołania na każdy dzień. A zmarłe nasze mamy otoczmy modlitwą: Dobry Jezu a nasz Panie... Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i tygodnia.