OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.05.2018 - 20.05.2018

1. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTAPIENIA PAŃSKIEGO

Słowo Boże zstąpiło na ziemię, byśmy mogli się Go uchwycić i razem z Nim wstąpić do nieba. W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, pełni świętej radości, składajmy Bogu dziękczynienie za to, że „winda” do nieba została dla nas przygotowana. A trwając na modlitwie, prośmy, żebyśmy potrafili jako Kościół – we wspólnocie i każdy z osobna- dzielić się tą Dobrą Nowiną z innymi. Dziś czynimy to wobec dzieci z kl. 3, które po raz pierwszy przystępują do Eucharystii zapraszając Boga Miłości do swego serca. Bądźmy dla nich wiarygodnymi świadkami. A dzieciom życzymy by każdego dnia coraz więcej kochały Boga i by On często gościł w ich sercu.

2. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu dzieci do tej ważnej w ich życiu uroczystości, zarówno od strony organizacji, wystroju świątyni i terenu wokół niej oraz od strony duchowej w kształtowaniu ich serca i za modlitwę za nich. Dzieci w piątek udadzą się wraz z rodzicami i P. Wychowawczynią na pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Czernej. Módlmy się za nie każdego dnia.

3. Zapraszam do licznego udziału w nabożeństwach majowych w kościele po Mszy św. o godz. 17: 30, dzieci i młodzież, rodziców i starszych jak również zachęcam do śpiewanie majówek wspólnotowo przy kapliczkach czy krzyżach.

4. Młodzież z kl. 3 Gim., przygotowująca się do bierzmowania bierze codziennie przez cały tydzień udział we Mszy św. i majówce.

5. W tym tygodniu troskę o świątynię powierzam rodzicom dzieci kl. 4, które będą przeżywać pierwszą rocznicę swej I Komunii św.

6. W dzisiejszą niedzielę składka gospodarcza do kopert. Serdecznie dziękuję.

7. Zapraszam do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego, a w nim: o tym, że Niebo to „Ktoś”, a nie „coś”; o atakach na Kościół w Polsce; o dzieciach, które żyją choć nie dawano im na to szans; Sprawiedliwi wśród narodów świata; o wolontariuszach w hospicjach;

8. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i tygodnia.