OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.04.2018 - 06.05.2018

1. 6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Bóg wybrał Izraela nie przeciw innym narodom, ale ze względu na nie. Wybrał Kościół nie przeciw pozostającym poza nim, ale ze względu na nich. Bóg umiłował wszystkich. Jezus, miłując do końca, oddał za wszystkich życie.

2. W przyszłą niedzielę dzieci z kl. 3 podczas Mszy św. o godz. 11: 00 przystąpią w sposób uroczysty do I Komunii św. Otoczmy ich naszymi modlitwami. Jeśli to możliwe to wybierzmy inną godzinę Mszy św. niedzielnej, aby umożliwić najbliższym tych dzieci uczestnictwo w Eucharystii.

3. W poniedziałek po Mszy św. i majówce próba dla dzieci z kl. 3 przed I Komunią św.

4. W piątek spowiedź od godz. 16: 00 dla dzieci z kl. 3 oraz ich rodziców , chrzestnych i ich rodzin przed ich I Komunią św. oraz dzieci kl. 4 i ich rodzin przed ich rocznicą I Komunii św. Próba dla kl. 4 będzie

5. Zapraszam do licznego udziału w nabożeństwach majowych w kościele po Mszy św. o godz. 17: 30, dzieci i młodzież, rodziców i starszych jak również zachęcam do śpiewanie majówek wspólnotowo przy kapliczkach czy krzyżach.

6. We wtorek w uroczystość św. Stanisław bp. im. Patrona Polski i naszej archidiecezji o 16: 30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Narodowej Nowenny przed 100 – leciem Niepodległości Polski prowadzona przez Róże Różańcowe naszej parafii, zakończona nabożeństwem majowym, a po niej Msza św.

7. Dziękuję mieszkańcom z ul. Akacjowa nr od 36 do końca za troskę o naszą świątynię. W sobotę proszę rodziców dzieci kl. 3 o przygotowanie świątyni na uroczystość I Komunii ich dzieci. W następnym tygodniu troskę o świątynię powierzam rodzicom dzieci kl. 4.

8. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza do kopert. Serdecznie dziękuję.

9. Zapraszam do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego, a w nim: Znani i lubiani o Pierwszej Komunii św.; Tajemnice sanktuarium na Jasnej Górze; O Wojciechu Korfantym;

10. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności + Antonina Koczur. Dobry Jezu a nasz Panie …

11. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i tygodnia.