OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.04.2018 - 29.04.2018

1. 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiaj świętujemy niedzielę Dobrego Pasterza. To dzień, w którym szczególnie modlimy się o powołania kapłańskie. Modlimy się również, aby nasi pasterze: biskupi i prezbiterzy kształtowali swoje serca i posługę na wzór Chrystusa, oddając życie za powierzonych sobie wiernych, a także poszukiwali tych, którzy jeszcze Chrystusa nie znają lub od Niego odeszli. Dobry pasterz prowadzi, nie pogania. Jednak czy my chcemy iść za Pasterzem, czy chcemy Go słuchać? Czy wspieramy naszych pasterzy modlitwą? Jest ona wyrazem najwyższej troski nie tylko o duchownych, ale o cały Kościół.

2. W dzisiejszą niedzielę kazania głosi ks. Proboszcz z Gorzowa i składka dzisiejsza przeznaczona jest na rzecz parafii w Gorzowie jako pomoc naszej parafii w budowę ich kościoła.

3. W niedziele dzisiejszą nasza Parafia weźmie udział we Mszy św. i procesji światła do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach na godz. 17:00. Zbiórka o godz. 15:00 i wyjazd z przed kościoła.

4. Wczoraj czwórka naszych ministrantów: Skucha Maciej, Hurbol Eryk, Bąk Tobiasz i Łowczynowski Piotr, po ukończeniu kursu lektorskiego zostali uroczyście pobłogosławieni przez ks. Dziekana w parafii św. Barbary w Libiążu, do tej funkcji w Kościele i posługi w naszej parafii. Życzymy im Bożego błogosławieństwa i radości z pełnionej funkcji w kościele i dla Kościoła.

5. W środę po Mszy św. próba dla dzieci z kl. 3 przed I Komunią św.

6. Dziękuję mieszkańcom z ul. Jarzębinowej, za troskę o naszą świątynię. W sobotę na godz. 9: 00 proszę mieszkańców z ul. Akacjowa nr od 1 – 35..

7. To już ostatnie dni do rozliczeń z fiskusem. Ci, którzy się jeszcze nie rozliczyli proponuję odpis 1% podatku na rzecz naszej parafianki Sylwii Socha Nr KRS 0000037904 z Fundacji Dzieciom „ Zdążyć z Pomocą”. Dziękuję.

8. Zapraszam do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego, a w nim: Najnowsza Adhortacja Apostolska Ojca Świętego Franciszka o tym, że i ty możesz zostać świętym; o tradycji i zmianach w Kościele; czego nie wiemy o zbrodni katyńskiej? Jest również Mały Gość dla dzieci z laurką dla Mamy; kurs jazdy na rolkach itp.

9. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia.