OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15.04.2018 - 22.04.2018

1. 3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Wiara w to, że jesteśmy dziećmi Bożymi, nie przychodzi łatwo. Przyjęcie faktu, że nosimy w sobie Boży obraz i podobieństwo oraz że godnością przewyższamy wszystkie inne stworzenia, też sprawia nam trudność. A już fakt, że kiedyś zmartwychwstaniemy, kompletnie przekracza nasz umysł. Jest to rzeczywistość, którą możemy jedynie ogarnąć wiarą. Bóg zna naszą niemoc. Dlatego do nas mówi, gdyż wiara rodzi się ze słuchania. Rozwija się i umacnia w drodze. Abyśmy w niej nie osłabli, Bóg daje nam Chleb – Eucharystię, która jest Ciałem Jezusa Chrystusa. Rozpoczynając dziś, w Niedzielę Biblijną w Kościele w Polsce X Tydzień Biblijny, wezwani jesteśmy, abyśmy pochylili się nad listem św. Pawła do Rzymian. Postarajmy się go przez ten tydzień przeczytać i nad nim się osobiście zastanowić, a wybrany po Mszy św. fragment / sigla/ z tego listu i z Księgi Przysłów niech będzie pomocą w codziennej modlitwie rano i wieczór.

2. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o 16: 30 odbędzie się koncert Zespołu Proboszczów, jednym z nich jest nasz rodak ks. Wawrzyniec Gut. Serdecznie zapraszamy.

3. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie Członków Rady Parafialnej na plebanii.

4. W środę po Mszy św. próba dla dzieci z kl. 3 przed I Komunią św.

5. W niedziele 22 kwietnia jesteśmy proszeni jako Parafia o udział we Mszy św. i procesji światła do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach na godz. 17:00.

Zapisy na wyjazd w zakrystii. Wyjazd z przed plebani o godz. 15:00.

6. Dziękuję mieszkańcom z ul. Długiej od nr 55 do końca, za troskę o naszą świątynię. Również tym, którzy zadbali o rabaty kwiatowe przed kościołem. W sobotę na godz. 9: 00 proszę mieszkańców z ul. Jarzębinowa.

7. To już ostatnie dni do rozliczeń z fiskusem. Ci, którzy się jeszcze nie rozliczyli proponuję odpis 1% podatku na rzecz naszej parafianki Sylwii Socha Nr KRS 0000037904 z Fundacji Dzieciom „ Zdążyć z Pomocą”. Dziękuję.

8. Taca dzisiejsza przeznaczona na Caritas naszej diecezji. Składka gospodarcza w ubiegłą niedzielę wyniosła 5280 zł. W przyszłą niedzielę kazania do nas wygłosi ks. Proboszcz z Gorzowa i składka z przyszłej niedzieli jest jako pomoc naszej parafii w budowę kościoła w Gorzowie. Serdecznie dziękuję za ofiarność.

9. Zapraszam do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego, a w nim: Rita, Szarbel, Dolindo – lista świętych przebojów; O Liście do Rzymian jako expose św. Pawła; Męczennicy z nad Sekwany; o pracy misyjnej ks. Wojciecha Kościelniaka w Tanzanii. Jest również najnowszy numer gazetki parafialnej - Nasz Dom

10. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia.