OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08.04.2018 - 15.04.2018

1. 2 NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

Dzisiaj przeżywamy Drugą Niedzielę Wielkanocną i początek 74. Tygodnia Miłosierdzia pod hasłem „Mocni w Duchu Świętym”. Sami doświadczając zmiłowania Bożego, możemy jeszcze bardziej żyć miłosierdziem i wysławiać Miłosiernego Ojca oraz wykonać konkretny czyn miłości – wsparcie dla potrzebującego człowieka. Chrystus nas zachęca: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (por. Łk 6, 36). Z tym wezwaniem zgromadziliśmy się na łamaniu chleba, czyli na uczcie miłości. Tę miłość pragnie rozlać w nasze serca Duch Święty i napełnić rozumieniem Słowa, które wysłuchaliśmy oraz przyjęciem wynikającego z Eucharystii posłania ku braciom i siostrom. Składka w przyszłą niedzielę na potrzeby Caritas naszej diecezji, z racji tego, że w dzisiejszą niedzielę jest taca gospodarcza. Za ofiarność dziękuję.

2. Dziś w Święto Bożego Miłosierdzia zapraszam na godz. 15: 00, na Godzinę Miłosierdzia, podczas której dzieci z kl. 3 ze Szkoły podstawowej przystąpią do swojej Pierwszej spowiedzi świętej. Otoczmy ich swymi modlitwami.

3. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w kościele o godz. 8: 30 i 17: 30.; w D P S o godz. 7: 00. W tym dniu otoczmy modlitwą Siostry Szarytki odnawiające swe śluby święte. Po mszy wieczornej spotkanie z Zespołem Charytatywnym i Margaretkami na plebanii.

4. W środę o godz. 16: 30 modlitwa w ramach Narodowej Nowenny przed 100 leciem Niepodległości. Po mszy wieczornej spotkanie członków Róż Różańcowych na plebanii.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16: 30 odbędzie się koncert Zespołu Proboszczów, jednym z nich jest nasz rodak ks. Wawrzyniec Gut. Serdecznie zapraszamy.

6. W niedziele 22 kwietnia jesteśmy proszeni jako Parafia o udział we Mszy św. i procesji światła do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach na godz. 17:00.

Zapisy na wyjazd w zakrystii.

7. Dziękuję mieszkańcom z ul. Długiej od nr 35 – 55 za troskę o naszą świątynię. Również tym, którzy sprzątali teren wokół kościoła, cmentarza i plebanii. W sobotę na godz. 9: 00 proszę mieszkańców z ul. Długa nr 55 do końca

8. Zapraszam do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego, a w nim: Co dokładnie znaczą i jak wprowadzać w życie słowa „ Jezu, ufam Tobie”; Święta narzeczona? – dlaczego nie!; Ludzie z Hospicjum św. Eliasza; itp.

9. We wtorek zmarła s. Barbara Maria Kmak, która pracowała w Bobrku w latach 1967 – 2015. Pogrzeb jej odbył się w Krakowie w czwartek. Wczoraj odeszła do wieczności + Stefania Czerw, lat 98. Pogrzeb jej w poniedziałek godz. 14: 30. Dobry Jezu a nasz Panie...

10. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia...