OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.04.2018 - 08.04.2018

1. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!

Czy może być większa radość od tej, którą przeżywamy dzisiaj? Zwycięstwo Chrystusa zmienia wszystko. Już nie żyjemy w perspektywie śmierci, lecz życia. To już nie obietnica. To fakt, który nadaje sens naszej naszym codziennym zmaganiom, naszej drodze, która nie kończy się grobem, ale otwiera na życie. Życzę wam takiej Wiary, która rozwiewa wszelkie zwątpienie i lęk. Takiej Nadziei, co nastawiona jest na życie i takiej Miłości, która wszystko zwycięża, bo zanurzona jest i wypełniona w Bogu. Dobrego świętowania w waszych rodzinach. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim, dzięki którym mogliśmy jak najlepiej przeżyć ten Wielki Tydzień, począwszy od Niedzieli Palmowej: uczestnikom i wszystkim, którzy pomogli w bezpieczeństwie przejścia Drogi Krzyżowej z Gromca do Bobrku i do Gorzowa – Strażakom i Policji, prowadzącym rozważania i śpiew, oraz w przeżyciu Triuum : Służbie liturgicznej, scholi z P. Organistką, Panom kościelnym, którzy pod nieobecność P. Michała pięknie się spisali, dziękuję tym, którzy podjęli trud zorganizowania ciemnicy i grobu Pańskiego, Strażakom za podjęcie warty przy grobie, wszystkim uczestnikom procesji Rezurekcyjnej, a zwłaszcza Paniom niosącym feretrony i osobom niosącym sztandary i chorągwie. Niech Zmartwychwstały Pan wam błogosławi.

3. Jutro drugi dzień Świąt. Porządek Mszy świętej jak w niedzielę. Nie będzie jutro poświęcenia samochodów, ponieważ w lipcu w niedzielę najbliższą święta św. Krzysztofa i Jakuba błogosławi się pojazdy mechaniczne. W piątek w ramach oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od 17: 00 do Mszy świętej okazja do spowiedzi. W sobotę od godz. 9: 00 udam się do chorych z komunią św. zgłosić chorych w zakrystii. Z racji pierwszej soboty zmianka tajemnic różańcowych i różaniec przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17: 00.

4. Przyszła niedziela to Święto Bożego Miłosierdzia. Zapraszam na godz. 15: 00, aby pomodlić się koronką do Bożego Miłosierdzia. Również wtedy dzieci z kl. 3 ze Szkoły podstawowej przystąpią do swojej Pierwszej spowiedzi świętej. Otoczmy ich swymi modlitwami.

5. Dziękuję mieszkańcom z ul. Długiej od nr 1 – 35 za troskę o naszą świątynię. Również tym, którzy sprzątali teren wokół kościoła, cmentarza i plebanii. W sobotę na godz. 9: 00 proszę mieszkańców z ul. Długa nr 35 - 55

6. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: + Bogusław Sarat z DPS. Dobry Jezu a nasz Panie

7. Życzymy wszystkim dobrego świątecznego tygodnia.