OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.03.2018 - 01.04.2018

1. NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ czyli PALMOWA

Dzisiejsza niedziela jest bardzo dziwną, bo w niej miesza się radość palmowej procesji, gwar i spontaniczność dzieci, z czerwonym kolorem szat liturgicznych, z wyeksponowanym krzyżem i porażającą lekturą męki Pańskiej. Jak pogodzić te dwa wymiary w jednej celebracji? Czy ta radość nie jest nietaktem wobec cierpienia i Męki Pana? A jednak mądrość Kościoła uczy nas i radości zbawienia, i milczącej adoracji krzyża, ponieważ człowiek, który nie pozna ceny zbawienia, nie będzie umiał być wdzięczny. Zaś człowiek, który nie umie się cieszyć, nie wie, jak wiele otrzymał.

2. Dzisiaj ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem – niedziela o godz. 15:30

Składka podczas Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Po południu o godz. 18:00 zapraszam na tradycyjną Drogę Krzyżową z kościoła w Gromcu do naszej parafii z zakończeniem w kościele w Gorzowie. Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy przejścia. Uczestników proszę o zabranie elementów odblaskowych.

4. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę po południu o godz. 17: 00 okazja do spowiedzi i Msza o godz. 17:30.

WIELKI CZWARTEK – 18: 00 – MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ z przeniesieniem Pana Jezusa do tzw. Ciemnicy i adoracja do 21:00.

WIELKI PIĄTEK – wznowienie adoracji od godz. 9: 00. W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i również zaleca się zachowanie postu w Wielką Sobotę do liturgii Paschalnej.

Zapraszam na adorację w ciągu dnia parafian, a szczególnie:

  • 10:00 – młodzież z kl. 7 i II i III Gim.
  • 12:00 – dzieci z kl. „0” – 6
  • 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa
  • 18:00 – LITURGIA KRZYŻA WIELKIEGO PIĄTKU

Liturgia Słowa Adoracja Krzyża Obrzęd Komunii Świętej

Przeniesienie Pana Jezusa do Grobu – miejsca adoracji Gorzkie Żale i adoracja do 22:00

WIELKA SOBOTA – godz. 8:00 – wznowienie adoracji przy grobie Pana Jezusa do 17:30

18:00 - LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ / zabieramy ze sobą świece /

Liturgia Światła / na zewnątrz kościoła /
Liturgia Słowa Liturgia Chrzcielna
Liturgia Eucharystyczna / za Parafian
Procesja Rezurekcyjna

ŚWIĘCENIE POKARMÓW:

  • 9:00 Bobrek Dolny
  • 9:30 Bobrek Górny
  • 10:00 – 10:30 – 11:00 – 11:30 – 12:00 – 12:30 przy kościele

5. Dziękuję mieszkańcom z ul. Polnej, Ogrodowej i Spacerowej za troskę o naszą świątynię. W środę proszę licznie parafian o pomoc w posprzątaniu wokół kościoła, cmentarza czy plebanii. Natomiast w kościele proszę mieszkańców z ul. Długa nr 1 - 35

6. Zachęcam do nabycia i lektury prasy religijnej: Źródło; Gość Niedzielny

7. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

8. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: + Stanisław Klimczak. Dobry Jezu a nasz Panie ...