OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.03.2018 - 25.03.2018

1. 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W Eucharystii, w której uczestniczymy najpełniej objawia się Bóg. Tu jesteśmy rodziną razem z Nim. Przez dar Komunii świętej, płynie w nas Jego święta krew. Moje życie rodzi się z Jego życia wydanego i Jego krwi przelanej za mnie.

Kończymy czas Wielkopostnych rekolekcji parafialnych. Serdecznie dziękujemy ks. dr Wojciechowi Rzepie za trud przepowiadanego słowa do naszych serc. Za wskazywanie, czym jest cierpliwość względem Boga, względem drugiej osoby i nas samych, i jak to rodzi w nas wiarę, miłość i nadzieję, aby lepiej zrozumieć Boga i nas samych. Życzymy ks. Wojciechowi potrzebnych łask w życiu kapłańskim i w głoszeniu Ewangelii.

2. Gorzkie Żale z kazaniem - niedziela o godz. 15:30

Składka podczas Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego Grobu.

Droga Krzyżowa - piątek o godz. 17:00.

3. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Meki Pańskiej. Na każdej Mszy poświęcenie palm, a na sumie z procesją wokół kościoła, a po Mszy konkurs palm. Po południu o zapraszam na tradycyjną Drogę Krzyżową z kościoła w Gromcu do naszej parafii z zakończeniem w kościele w Gorzowie. Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy przejścia. Uczestników proszę o zabranie elementów odblaskowych.

4. Spowiedź w Gorzowie w czwartek 22 marca w godz. 15:00 - 18:00

5. Dziękuję mieszkańcom z ul. Lipowej za troskę o naszą świątynię. W sobotę na godz. 9:00 zapraszam i powierzam troskę o nasz kościół mieszkańcom z ul. Polnej, Ogrodowej i Spacerowej.

6. Panie z zespołu Charytatywnego będą jeszcze rozprowadzać baranki wielkanocne Caritas.

7. Zachęcam do nabycia i lektury prasy religijnej: Źródło; Gość Niedzielny: a w nim: Mija 5 lat pontyfikatu papieża Franciszka; Wielki Post z O. Pio; Dobra i zła pamięć o Marcu 1968;

8. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i całego tygodnia.