OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.02.2018 - 25.02.2018

1. 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” – słyszmy u progu Wielkiego Postu. Niby wszystko jasne. Odwrócić się od grzechu, przyjąć Dobrą Nowinę. Coś jeszcze? Trzeba nam stawiać sobie pytania i szukać na nie odpowiedzi. Co znaczy nawrócić się? Skąd nawrócić? Dokąd się skierować? Na ile za ten proces odpowiadają kończyny, a na ile rozum i serce? No i co to jest ta Ewangelia? Tak, niby wszystko od dawna wiadomo, ale czy to, co jest w nas, co przeszło przez różne filtry i nie zawsze ogarniające pełny jej zakres wzmacniacze jest faktycznie Ewangelią? Zostawiamy zabawy by odnaleźć Jesusa w sobie. Pomocą w tym są trzy postawy wielkopostne: post, modlitwa i jałmużna. Postawy, w których zyskujemy, a nie tracimy. Na modlitwie zyskujemy, a nie tracimy czas. Zyskujemy słowo od Pana. Na poście nie tracimy na wadze, tylko zyskujemy to, czego nie zjedliśmy, żeby dać innym. Zyskujemy na jałmużnie, bo wtedy rośnie w nas doświadczenie miłości, ale i przebaczenia grzechów. A zatem życzę wszystkim dobrego postu na drodze do Wielkiej Nocy!

2. Droga Krzyżowa – piątek o godz. 17: 00. Gorzkie Żale z kazaniem – niedziela o godz. 15: 30 Składka podczas Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Dziękuję mieszkańcom z ul. Parkowa od nr 1 do 30 , za troskę o naszą świątynię. W sobotę na godz. 9: 00 zapraszam i powierzam troskę o nasz kościół mieszkańcom z ul. Parkowa nr 31 - 60.

4. Zachęcam do nabycia prasy religijnej: Źródło; Gość Niedzielny: a w nim: Wielki post ze św. Ojcem Pio; Na czym polega post o chlebie i wodzie; Najważniejsza jest rodzina – wspomnienia o Wojciechu Pokorze; Mały Gość Niedzielny: a w nim – od brudu do cudu czyli jak pracować nad sobą w Wielkim Poście; O robotach i św. Ojcu Pio oraz dużo humoru;

5. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i całego tygodnia, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży podczas ferii.