OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04.02.2018 - 11.02.2018

1. 5 NIEDZIELA ZWYKŁA

Człowiek jest tajemnicą. Trudno poznać kogoś, gdy sami siebie nie znamy do końca? Siebie i innych powinniśmy odkrywać zawsze w kontekście prawdy, dobra i piękna. Ci, którzy patrzyli na Jezusa też stawiali sobie pytania: Kim On jest? Ten, który naucza, uzdrawia, wypędza złe duchy? Chcieli wiedzieć o Jezusie wszystko, ale nie byli w stanie wszystkiego pojąć. My też często zachowujemy się tak samo, jak ci którzy żyli w czasach Jezusa. Pytamy: Kim Ty jesteś, Panie? Znaki i cuda, które Jezus pozostawił i pozostawia każdego dnia na Ołtarzu Miłości, często nie wystarczają nam, ponieważ słabą mamy wiarę. Niech ta dzisiejsza Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu będzie dla nas zbawiennym lekarstwem na drogach poznawania Zbawiciela. Niech ona przymnoży nam wiarę, nadzieję i miłość w kroczeniu za Panem.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy tzw. Nabożeństwo 40- godzinne przed Wielkim Postem. Po Mszy św. o 11:00 czyli od godz. 12: 00 do 13: 00 zapraszam na adorację dzieci i młodzież ze szkoły w Bobrku wraz ze scholą.

13: 00 – 14: 00 – Nowopole, Leśna, Podkomorska, Krótka, Łąkowa, Parkowa, Lipowa, Spacerowa, Kwiatowa; Akacjowa; Jarzębinowa;

14: 00 – 15: 00 – Długa, Starowiejska, Głogowa, Nadwiślańska,

15: 00 – 16: 00 – Kolista, Dębowa, Słoneczna, Szkolna, Spokojna, Kasztanowa, Ogińskiej,

16: 00 – 16: 30 – dzieci i rodzice kl. 3

12 luty Poniedziałek: 16: 30 – 17: 30 – Róże Różańcowe naszej parafii,

13 luty Wtorek; 16: 30 – 17: 30 – Margaretki,

3. W Poniedziałek 5 lutego zapraszam na Mszę św. o 17: 30 i spotkanie kl. 6, 7, II i III Gim.

4. W środę o godz. 16: 30 próba dla kl. 3 dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej otrzymają książeczki do modlitwy aby lepiej się przygotować do tego wydarzenia.

5. Przyszła niedziela jest drugą miesiąca i jest tradycyjna składka gospodarcza do kopert. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w tedy do kopert czy na konto parafialne.

6. Dziękuję mieszkańcom z ul. Podkomorska od nr 1 – 15, za troskę o naszą świątynię. W sobotę na godz. 9: 00 zapraszam i powierzam troskę o nasz kościół mieszkańcom z ul. Podkomorska od nr 16 do końca.

7. Biuro Pielgrzymkowe TRAVELLER z Chrzanowa wraz kilkoma parafiami z okolic Trzebini, Chrzanowa i Libiąża organizuje pielgrzymkę do Gruzji – Armenii w dniach 1 do 11 czerwca 2018 r. Koszt 3000 zł + 650 USD. Informacje bliższe w gablocie.

8. Zachęcam do nabycia prasy religijnej: Źródło; Wzrastanie ; Droga; a szczególnie Gość Niedzielny: w nim –Człowiek nie jest byle kim; Rekolekcje z Tomaszem Morusem; Koreańczycy masowo przyjmują chrzest; Ona – Helenka mnie zafascynowała;

9. W Krakowie we wtorek w Domu Sióstr Szarytek odbył się pogrzeb + s. Agaty Bartnik, która pracowała w naszej parafii 12 lat w DPS w latach 1960 – 1972. Dobry Jezu a nasz Panie…

10. 2 lutego o godz. 22.40 odeszła do domu Ojca s. Maria Teresa Włudyka, która pracowała w Domu Pomocy Społecznej przez ostatnie 50 lat.

Pogrzeb jej będzie we wtorek 6 lutego o godz. 9:00  Msza Święta w kaplicy Sióstr Miłosierdzia / Szarytki / przy ulicy Warszawskiej 8 a potem odprowadzenie na cmentarz o godz. 11:00.

11. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i całego tygodnia.