OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.01.2017 - 04.02.2018

1. 4 NIEDZIELA ZWYKŁA

Obecność Jezusa Chrystusa w ludzkim życiu jest nieocenionym szczęściem człowieka. Szatan drży przed Jezusem, bo wie kim On jest: „Święty Boży”. Mając Mistrza z Nazaretu w swoim życiu, który przekazuje naukę z „mocą”, jesteśmy pewni, że nie zginiemy. Przyjęcie Bożej prawdy z wiarą i wierność nauce Pana gwarantuje zbawienie

2. Serdecznie dziękujemy dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom, którzy ich przygotowali ze szkoły w Bobrku za przedstawienie w dniu wczorajszym Jasełek. Niech Jezus umacnia was i wam błogosławi w tych ostatnich tygodniach przed feriami. A potem dobrego wypoczynku.

3. W środę o godz. 16: 30 próba dla kl. 3 dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

4. W czwartek 1 lutego, przypada 20 rocznica śmierci + ks. Stefana Wyszogrodzkiego. Mszę św. za spokój Jego duszy odprawimy w niedziele 4 lutego o godz. 11: 00.

5. W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Jest również Dzień Życia Konsekrowanego. Siostrom pracującym w naszej parafii w DPS życzymy Bożego błogosławieństwa w realizacji powołania jak również kapłanom posługującym w parafii czy pochodzącym z niej. Pamiętajmy o nich w modlitwach jak również o wszystkich osobach konsekrowanych z racji ich święta.. Msze święte z poświęceniem gromnic o 8: 30 i 17: 30. Gromnice dla chętnych są do nabycia w zakrystii. Składka na Mszach św. w tym dniu przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Jest to również pierwszy piątek miesiąca i okazja do spowiedzi: rano od 8: 00, a po południu od godz. 17: 00. Z racji święta ofiarowania Pańskiego i Dnia Życia konsekrowanego udzielam dyspensy od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę od godz. 9: 00 udamy się do chorych ze spowiedzią i komunią św. Proszę chorych zapisać w zakrystii.

7. Dziękuję mieszkańcom z ul. Krakowskiej i Łąkowej za troskę o naszą świątynię. W sobotę na godz. 11: 00, ponieważ będziemy z rana likwidować dekorację świąteczną, zapraszam i powierzam troskę o nasz kościół mieszkańcom z ul. Podkomorska od nr 1 – 15.

8. Zachęcam do nabycia prasy religijnej: Źródło; Wzrastanie ; Droga; a szczególnie Gość Niedzielny: w nim – Co to znaczy, że mistyka jest dla wszystkich; Skąd wiemy, co jest dobre, a co złe; Kim są uczestnicy wyprawy na K2; Dlaczego ochrona życia jest ważniejsza niż kariera;

9. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i całego tygodnia.