OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.01.2018 - 28.01.2018

1. 3 NIEDZIELA ZWYKŁA

„Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.  W połowie tygodnia poświęconego modlitwie o jedność wszystkich chrześcijan gromadzimy się na celebracji zbawczych wydarzeń Jezusa Chrystusa, który jest fundamentem Kościoła Bożego. Nasz Nauczyciel z Nazaretu wzywa każdego człowieka do przemiany i nawrócenia swoich serc, bo przyjście Pana i Jego królestwa jest już bliskie. Prośmy Boga Trójjedynego, aby wszyscy chrześcijanie , którzy zostali „przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa” połączyli się w jednym domu, gdzie słucha się Słowa Bożego i łamie się Chleb. A za brak jedności w naszych rodzinach, parafii, w miejscach pracy czy nauki, oraz we wspólnocie Kościoła przepraszajmy Boga w osobistej modlitwie i przez nawracanie się.

2. Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta, życzymy wiele zdrowia i radości z wnuków oraz abyście pamiętali o tym, że rodzice wychowują dzieci a dziadkowie i babcie rozpieszczają wnuki. Dobrego humoru i optymizmu w życiu. Szczęść Boże wszystkim babciom i dziadkom.

3. Dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum pragną w sobotę 27 stycznia przedstawić nam Jasełka po mszy świętej o 17: 30. Serdecznie zapraszam na to przedstawienie.

4. W środę 24 stycznia w parafii św. Barbary w Libiążu odbędzie się modlitwa o objawienie woli Pana Boga wobec śp. Helenki Kmieć w jej pierwszą rocznicę śmierci. W związku z tym jesteśmy serdecznie zaproszeni, zarówno księża, siostry i wierni z naszej parafii, a szczególnie młodzież i dzieci do wspólnej modlitwy. W programie:

  • o 17.40 modlitwa przy grobie Helenki na cmentarzu w Libiążu
  • 18.00 uroczysta Eucharystia, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Dziękuję wszystkim mieszkańcom z ul. Starowiejska od nr 24 do końca i ul. Głogowa, za troskę o naszą świątynię. W sobotę na godz. 9; 00 zapraszam i powierzam troskę o nasz kościół mieszkańcom z ul. Krakowskiej i Łąkowej

6. Zachęcam do nabycia prasy religijnej, a szczególnie Gość Niedzielny: w nim – Nie ma wątpliwości, że ostoją chrześcijaństwa w Europie jest Polska; Grób Heleny Kmieć – miejscem modlitwy nie tylko najbliższych; Rachunek sumienia z ekumenizmu; Muzycy rockowi w roli dziadków; Mały Gość Niedzielny: co to właściwie jest dziecięca wiara?; plakat z Kamilem Stochem; płyta CD z hitami zespołu Małe TGD . Cena Gościa i Małego Gościa – 5 zł. Są również czasopisma dla młodzieży: Droga i Wzrastanie - po 4 zł;

7. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i całego tygodnia.