OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31.12.2017 - 07.01.2018

1. NIEDZIELA Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

Dzisiejsze święto ukazuje, że możemy kochać Boga i Człowieka niepodzielną miłością. Dla Maryi i Józefa narodzony Mesjasz jest Bogiem i najbliższą im Osobą. To właśnie w Nazarecie pobożne praktyki, jak modlitwa, dialog z Bogiem, słuchanie słowa i siebie wzajemnie oraz duchowe zjednoczenie, przyjęło formę zwykłych relacji pomiędzy Rodzicami a Dzieckiem. Rodzina z Nazaretu daje nam wzór, że to co rozgrywa się w kręgu rodzinnym, może otrzymać formę sakramentalną, czyli być realnym znakiem nieskończonej miłości.

2. W dzisiejszą niedzielę zakończenie Starego Roku. Msza św. z nieszporami i dziękczynnym Ciebie Boga Wysławiamy… o godz. 16: 30.

3. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - Nowy Rok 2018. Msze święte jak w niedzielę. Składka jutrzejsza na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się! W sobotę wypada Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Na mszach poświęcenie kadzidła. Msze Święte jak w niedzielę. Składka z soboty na misje. Jest to pierwsza sobota miesiąca i o godz. 16: 00 nabożeństwo różańcowe przed Najświętszym sakramentem za Misjonarzy. Po Mszy św. o 16: 30 serdecznie zapraszam na Koncert Kolęd w wykonaniu naszego zespołu muzycznego prowadzonego przez Panią Organistkę. Przyszła niedziela to Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy obchód Świąt Bożego Narodzenia w Kościele Powszechnym, choć w tradycji Polskiej śpiewamy kolędy i mamy szopkę i choinki świąteczne do 2 lutego. Na Mszy świętej dodatkowej o 12: 15 dzieci kl. 3 przygotowujące się do I Komunii św. wraz z chrzestnymi i rodzicami dokonają odnowienia przyrzeczeń Chrzcielnych. Na Msze św. dzieci zabierają świece od chrztu. Próba dla nich w środę o 16: 30.

4. W piątek od godz. 17: 00 okazja do spowiedzi z racji I Piątku. Msza św. wieczorna o Objawieniu Pańskim. Do chorych z Komunią św. udam się w piątek od godz. 9: 00 ponieważ w sobotę jest Uroczystość Trzech Króli. Proszę zgłosić chorych do czwartku w zakrystii.

5. W gablocie są podane terminy i szczegóły Rekolekcji dla dzieci i młodzieży organizowane przez Grupy Apostolskie naszej Diecezji podczas ferii zimowych. Serdecznie zapraszam do zapoznania się i wyjazdu.

6. Dziękuję wszystkim mieszkańcom z ul. Kolista od nr 1 – 30. za troskę o naszą świątynię. W piątek, po Mszy św. wieczornej z racji że w sobotę przypada Uroczystość Trzech Króli powierzam ją mieszkańcom z ul. Kolista od nr 31 do końca.

7. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i Szczęśliwego Nowego Roku. Dobrego początku tygodnia i Roku.