OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.12.2017 - 31.12.2017

1. 4 NIEDZIELA ADWENTU Wigilia Bożego Narodzenia

Zgromadzeni we wspólnocie oczekujących na narodzenie Zbawiciela poprzez Eucharystię stajemy się uczestnikami Bożych obietnic; szczególnego błogosławieństwa i dóbr duchowych przyobiecanych Dawidowi, wypełnionych w Chrystusie. Dziękujmy zatem Bogu za obietnicę zesłania władcy, którym będzie Jego Syn, i prośmy zarazem, abyśmy i my na wzór Maryi, pokornej służebnicy Pańskiej, byli zdolni przyjąć do naszych serc Jezusa, Syna Najwyższego

2. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom Rorat – zarówno dzieciom, młodzieży i starszym. Dzisiejsza niedziela ostatnia Adwentu jest równocześnie dniem Wigilii. Każda niedziela znosi post bo jest pamiątką Zmartwychwstania Chrystusa. Ale w zwyczaju polskim jest przestrzeganie tzw. postu wigilijnego. Złamanie jego nie jest grzechem. Przestrzegajmy w sposób chrześcijański przeżywanie wieczoru wigilijnego według tradycji Polskiej: jak dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa i czytanie fragmentu Ewangelii np. Łk. 2,1-20 czy wspólne śpiewanie kolęd. Nie będzie dziś Mszy św. o 16:30. Pasterka w kościele o północy, a DPS o godz. 22:00. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze św. jak w niedzielę. Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS, a składka świąteczna na  świętopietrze”, z drugiego dnia świąt na Uniwersytet Papieski JPII i KUL. W piątek z racji oktawy Bożego Narodzenia udzielam dyspensy od pokarmów mięsnych. W przyszłą niedzielę zakończenie Starego Roku. Msza św. z nieszporami i dziękczynnym Ciebie Boga Wysławiamy… o godz. 16:30.

3. Dziękuję wszystkim, którzy troszczyli się w tym tygodniu o naszą świątynię, szczególnie osobom, które pomogły ubrać świątecznie naszą świątynię w choinki i przygotowały szopkę oraz mieszkańcom z ul. Nadwiślańska od nr 96 do końca. W sobotę, w bieżącym tygodniu powierzam ją mieszkańcom z ul. Kolista od nr 1 – 30.

4. Zachęcam do nabywania i lektury prasy religijnej, świątecznych wydań: Źródła; Gościa Niedzielnego czy Małego Gościa dla dzieci, jest nowy nr pisma między parafialnego Nasz Dom oraz świąteczny nr Echo Chełmka.

5. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i Błogosławionych Świat Bożego Narodzenia. Niech Dziecię Jezus umacnia w sercach miłość i krzepi nadzieję, a czuwająca u żłóbka Maryja i Józef wypraszają potrzebne łaski każdej i każdemu z was oraz waszym bliskim i przyjaciołom. Dobrego Świątecznego Tygodnia.