OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.12.2017 - 24.12.2017

1. 3 NIEDZIELA ADWENTU

Człowiekowi dzisiejszemu brakuje radości. Sztuka jej w bogactwie, rozrywce, używaniu życia, ale to co znajduje, okazuje się tylko pozorną radością. Prawdziwą radość maże dać tylko Bóg. Tutaj w czasie Eucharystii spotykamy się z Nim i On przychodzi do nas, obdarza nas swoją radością podczas każdej niedzielnej Mszy św. ale również i w tygodniu. Aby wszyscy odkryli w niej źródło prawdziwej radości dźwigającej nas z naszych smutków, trzeba odkryć sakrament spowiedzi św. .

2. Spowiedź świąteczna parafialna będzie w sobotę 23 grudnia od godz. 9: 30 - 10: 30, i od 11: 00 do 12: 00. W tym samym dniu w godz. 15:00 do 18:00 będzie spowiedź w Gromcu, a w czwartek 21.12 w Gorzowie w godz. 15:00 do 18:00.

3. Serdecznie zapraszam wszystkich w ostatnim tygodniu Adwentu na Msze św. Roratnie codziennie o godz. 17: 30 w sobotę o godz. 8: 30 ostatnie roraty , a po nich Spowiedź parafialna.. Szczególnie dzieci i młodzież z lampionami. Podczas tego Adwentu patronuje nam św. Józef.

4. Dziękuję wszystkim, którzy troszczyli się w tym tygodniu o naszą świątynię mieszkańcom z ul. Nadwiślańska od nr, 71 - 95 a w bieżącym tygodniu powierzam ją mieszkańcom z ul. Nadwiślańska od nr 96 do końca. Sprzątanie kościoła będzie po zakończonej spowiedzi o godz. 12:00.

5. Przyszła niedziela ostatnia Adwentu jest równocześnie dniem Wigilii. Przestrzegajmy w sposób chrześcijański przeżywanie wieczoru wigilijnego według tradycji Polskiej: jak dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa i czytanie fragmentu Ewangelii np. Łk. 2,1-20 czy wspólne śpiewanie kolęd. Nie będzie w niedziele Mszy św. o 16: 30. Pasterka w kościele o północy, a DPS o godz. 22: 00. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze św. jak w niedzielę. Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS, a składka świąteczna na „ świętopietrze”.

6. Zachęcam do nabywania i lektury prasy religijnej: Źródła; Gościa Niedzielnego, a w nim: O fenomenie polskich rorat; Antyfony ostatnich dni Adwentu; O detektywie z różańcem; Łowca skalpów ma być błogosławionym; Pomocny św. Józef – módl się i pracuj;

Dla dzieci jest najnowszy nr Małego Gościa ze świątecznym witrażem i o pisaniu listów do św. Józefa oraz jak nauczyć się latać i wiele ciekawych wiadomości, zagadek i humoru.

7. Składka gospodarcza do kopert w ubiegłą niedzielę wyniosła 9650 zł. + taca z niedzieli na ogrzewanie kościoła. Dziękuję za ofiarność.

8. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i tygodnia przygotowania do świąt.