OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.12.2017 – 10.12.2017

1. 1 NIEDZIELA ADWENTU

Rozpoczynamy dzisiaj okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za kilka tygodni uroczyście będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię, a nasze serca i myśli będą pełne oczekiwania na Jego powtórne przyjście w chwale. Dzisiejsza liturgia na to przyjście kieruje naszą uwagę. Czuwajmy więc na modlitwie i ufnie oczekujmy aby nasze modlitwy płynęły z czystego serca, wytrwałości i wiary w oczekiwaniu na przyjście Jego Syna. Niech pomocą w dobrym przygotowaniu będzie jak najliczniejszy udział w Mszach świętych Roratnich codziennie o 17:30 a w sobotę o 8: 30. Aktem czujności i oczekiwania będzie też troska o ubogich. Będzie można złożyć w przedsionku kościoła lub w zakrystii zakupioną żywność o dłuższym terminie przydatności do spożycia aby zrobić paczki świąteczne dla potrzebujących w naszej parafii. Będzie można włączyć się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom zakupując świece na stół wigilijny czy opłatki. Koszt świecy- ze świecy 6 zł przeznaczone jest na Caritas, a każda dodatkowa złotówka ze świecy czy z opłatków przeznaczona jest na cele charytatywne w parafii. Dziękuję za dar i otwartość serca.

2. W tym tygodniu wspominamy:

  • W poniedziałek: św. Barbary, dz. i m. patronki górników;
  • w środę: św. Mikołaja bp;
  • w czwartek : - św. Ambrożego, bp i dr Kościoła;
  • w piątek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N M P / z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych /

3. W poniedziałek dodatkowa Msza św. w intencji górników o godz. 10:00. Górnikom z racji ich święta życzymy Bożego Błogosławieństwa i tyle samo wyjazdów co zjazdów, również ich rodzinom - Szczęść Boże.

4. W środę o godz. 16: 30 próba dla dzieci kl. 3 przygotowujących się do I Komunii św.

5. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N M P msze św. o 8:30 rano i o 17: 30 podczas której dzieci z kl. 3 będą przeżywały celebrację poświęcenia siebie N M P i wręczenia cudownego Medalika. W tej Mszy uczestniczą również gimnazjaliści z kl. 3 ze swymi rodzicami.

6. Ze spowiedzią i Komunia św. do chorych udamy się w sobotę 9 grudnia po Mszy św. roratniej. Będzie to również dla nich spowiedź świąteczna. Proszę zgłosić chorych i starszych do piątku 8 grudnia.

Spowiedź świąteczna parafialna będzie w sobotę 23 grudnia od godz. 9: 30 - 12: 00.

7. Dziękuję wszystkim, którzy troszczyli się w tym tygodniu o naszą świątynię mieszkańcom z ul. Nadwiślańska od nr 1 – 35, a w bieżącym tygodniu powierzam ją mieszkańcom z ul. Nadwiślańska od nr 36 – 70.

8. Zachęcam do nabywania i lektury prasy religijnej: Źródła; Gościa Niedzielnego,

a w nim: Czym wiara mężczyzny różni się od wiary kobiety?; O pokoleniu smartfona;

9. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza do kopert oraz cała taca z niedzieli na ogrzewanie kościoła. Dziękuję za ofiarność.

10. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i tygodnia, a szczególnie solenizantom.