OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.11.2017 - 03.12.2017

1. 34. NIEDZIELA ZWYKŁA Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

W ostatnią niedzielę roku kościelnego zbieramy się na Eucharystii, by oddać cześć Chrystusowi Królowi, który umarł i zmartwychwstał, by przygotować nam królestwo za każdy dobry czyn, za to żeśmy Go dostrzegli w świecie i przypominali światu, że On ukochał każdego człowieka. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą ADWENTU.

2. Dziękuję tym wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę jak było proszone zaprosili swojego sąsiada do siebie na obiad. To nie była jedyna i ostatnia niedziela na taki czyn miłości, można to uczynić w najbliższym czasie. Parafialny Zespół Caritas zorganizował na plebanii obiad dla siedmiu osób samotnych, Sióstr Szarytek i księży z Gromca i Gorzowa. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie i wszelką pomoc.

3. W tym tygodniu wspominamy:
w czwartek: - Święto św. Andrzeja Apostoła;
w sobotę: bl. Rafała Chylińskiego, prezb.;

4. W środę o godz. 16:30 próba dla dzieci kl. 3 przygotowujących się do I Komunii św.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od 16: 30 do mszy św. Ponieważ na tę sobotę ks. Abp zmienił wcześniej ustalony termin Kongregacji Kapłańskiej dla naszego rejonu – spowiedź i Komunia św. u chorych będzie w sobotę 9 grudnia. Będzie to również dla nich spowiedź świąteczna. Proszę zgłosić chorych i starszych do piątku 8 grudnia.

6. Dziękuję wszystkim, którzy troszczyli się w tym tygodniu o naszą świątynię mieszkańcom z ul. Akacjowa od nr 35 do końca, a na obecny tydzień powierzam ją mieszkańcom z ul. Nadwiślańska od nr 1 – 35.

7. Zachęcam do nabywania i lektury prasy religijnej: Źródła; Gościa Niedzielnego.

8. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i tygodnia, a szczególnie solenizantom.

9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb +Józefy Śmigacz. Dobry Jezu a nasz Panie...