OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.11.2017 - 26.11.2017

33. NIEDZIELA ZWYKŁA

Wszystko mamy od Boga. On ubogacił nas swymi darami, swą łaską, miłością, zbawieniem. Przez swe życie, wiarę i dobrą wolę mamy pomnażać dobra otrzymane od Boga. Udział w Eucharystii jest także pomnażaniem Bożych talentów, aby pełniej zajaśniała w nas prawda, że wszystko mamy od Boga, że On uczynił nas synami światłości, że On uczyni nas włodarzami nieba i uczestnikami swojej radości.

Przeżywamy dziś I Światowy Dzień Ubogich. Wszyscy jesteśmy ubodzy, bo ufność złożyliśmy w Bogu. Ale są wśród nas ubożsi od nas. Trzeba się rozglądnąć i otworzyć serce. By wyjść do drugiego człowieka. Może niekiedy rozmowa jest ważniejsza czy pobycie z drugą osobą, wysłuchanie jej problemów niż sprawy materialne. Gdyby ktoś chciał porozmawiać o sobie, swych sprawach i problemach to zapraszam. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiarę do puszek w ubiegłą niedzielę – zebraliśmy 913 zł. Część została przekazana do Caritas Diecezji, a część na potrzeby parafii. Składka gospodarcza do kopert natomiast wyniosła 7790 zł.

W tym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek: - św. Rafała Kalinowskiego, prezb.;
  • we wtorek - Ofiarowanie N M P , w tym dniu obchodzi imieniny ks. Janusz – życzymy mu Bożego błogosławieństwa za przyczyną Niepokalanej w posłudze kapłańskiej.
  • W środę - św. Cecylii, dz. i m. – Patronki muzyki kościelnej, za jej przyczyną życzymy naszej Pani Organistce błogosławieństwa Bożego i radości w śpiewaniu na chwałę Boga jak również scholii muzycznej, którą prowadzi.
  • w piątek: – św. męcz. Andrzeja Dung-Lac, prezb. i Towarzyszy

Dziękuję wszystkim, którzy troszczyli się w tym tygodniu o naszą świątynię mieszkańcom z ul. Akacjowa od nr 1 - 35 , a na obecny tydzień powierzam ją mieszkańcom z ul. Akacjowa od nr 35 do końca.

Zachęcam do nabywania i lektury prasy religijnej: Źródła; Gościa Niedzielnego, a w nim: O tym, że my Polacy jesteśmy Miłosierni; Czy samobójca jest skazany na potępienie?; Dlaczego wierność jest ważna?; Najważniejsze to godnie przeżyć życie – wywiad z aktorem Franciszkiem Pieczką;

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i tygodnia, a szczególnie solenizantom.