OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.11.2017 - 19.11.2017

1. 32. NIEDZIELA ZWYKŁA

Eucharystia zaspokaja nasz głód Boga. Podczas Niej wpatrujemy się w Jego chwałę, którą objawił najmocniej w Ofierze swojego Syna, aby doświadczać Jego łaski, która jest cenniejsza od życia.

2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek: - świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; w czwartek : – Matki Bożej Miłosierdzia; w piątek: – św. Elżbiety Węgierskiej, zak.; w sobotę: – bł. Karoliny Kózkówny, dz. i m.

3. Dziękuję wszystkim, którzy troszczyli się w tym tygodniu o naszą świątynię mieszkańcom z ul. Jarzębinowej, a na obecny tydzień powierzam ją mieszkańcom z ul. Akacjowa od nr 1 - 35.

4. W dzisiejszą niedzielę drugą miesiąca tradycyjna składka gospodarcza do kopert podczas Mszy św. Natomiast po Mszach św. będzie jak słyszeliśmy w liście w ubiegłą niedzielę ks. Arcybiskupa, dodatkowa zbiórka pieniędzy do puszek na cele charytatywne w parafii i diecezji z okazji święta ubogich w przyszłą niedzielę. W ciągu tygodnia w kościele będą wystawione dwa pojemniki, do których będzie można złożyć produkty o dłuższej trwałości, aby je przeznaczyć z życzeniem ks. Arcybiskupa potrzebującym z naszej parafii i Caritas diecezji. Również jest prośba, aby rozglądnąć się wokół swych domów i zaprosić sąsiada- uboższego ode mnie czy osobę samotną do siebie na obiad niedzielny. Zespół charytatywny parafii też zorganizuje taki obiad na plebanii. Za wszelkie ofiary i zaangażowanie się w tę akcje – Niech Bóg wynagrodzi swym błogosławieństwem.

5. Zachęcam do nabywania i lektury prasy religijnej: Źródła; Gościa Niedzielnego, a w nim: O tym, że co roku 100 tyś. naszych braci i sióstr ginie za wiarę; Bierzmowanie – sakrament dojrzałości religijnej czy inicjacja chrześcijańska?

6. Z naszej wspólnoty odeszli do Domu Ojca: + Zofia Bużyk oraz + Józef Ryska. Dobry Jezu, a nasz Panie …

7. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i tygodnia.