OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05.11.2017 - 12.11.2017

1. 31. NIEDZIELA ZWYKŁA

Ufni w Bożą Miłość, przychodzimy na Eucharystię, nie tylko po umocnienie, lecz także z gotowością, by Zbawiciel kwestionował nasze wybory i postawy. Godząc się na to, by nas zmieniał, zgadzamy się na nasze ocalenie.

2. W tym tygodniu wspominamy: w czwartek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w piątek – św. Leona Wielkiego, papieża i dr Kościoła w sobotę – św. Marina z Tours, bp.

3. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w IV Libiąskim Orszaku Świętych., jak również we Mszy św. i modlitwie za zmarłych na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych w naszej parafii. Do środy będzie odprawiana dodatkowa Msza św. za wszystkich zmarłych w ciągu roku i wypominanych w wypominkach.

4. W sobotę przypada Narodowe Święto Niepodległości. Postarajmy się przyozdobić domy flagami narodowymi i zapraszam na godz. 8: 30 na Mszę św. za Ojczyznę.

5. Dziękuję wszystkim, którzy troszczyli się w tym tygodniu o naszą świątynię mieszkańcom z ul. Długa od nr 57 do końca, a na obecny tydzień powierzam ją mieszkańcom z ul. Jarzębinowej.

6. W przyszłą niedzielę drugą miesiąca tradycyjna składka gospodarcza do kopert podczas Mszy św. Natomiast po Mszach św. będzie jak słyszeliśmy w liście dodatkowa zbiórka pieniędzy do puszek na cele charytatywne w parafii i diecezji. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

7. Zachęcam do nabywania i lektury prasy religijnej: Źródła; Gościa Niedzielnego, a w nim: O Katechizmie Kościoła Katolickiego; Na czym polega dobra modlitwa; O wyroku na Krzyż;

Mały Gość Niedzielny dla dzieci: Przejdź na naszą stronę; Jak rysować portret; Jak chronić się w sieci; O polskiej szkółce piłkarskiej FC Barcelona;

8. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i tygodnia.