OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.10.2017 - 05.11.2017

1. 30. NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

Miłość Boga jest naszym domem. Ten dom, nasza świątynia, staje się przestrzenią, gdzie możemy przyjąć Bożą miłość i w niej wzrastać. To dzień dziękczynienia za dar tej świątyni.

2. W tym tygodniu wspominamy: w środę – Uroczystość Wszystkich Świętych; w czwartek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych; w sobotę – św. Karola Boromeusza.

3. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych: w poniedziałek będzie okazja do spowiedzi od godz. 16 – 17 , po niej nabożeństwo różańcowe i Msza św. Spowiedź ta jest również spowiedzią z racji I Piątku i Uroczystości Wszystkich Świętych. We wtorek ostatnie nabożeństwo różańcowe o 17: 00 i Msza święta. Również we wtorek jesteśmy zaproszeni na godz. 16: 00 do Libiąża na IV Libiąski Orszak Świętych. Rozpocznie się on o 16: 00 przy kościele Przemienia Pańskiego, skąd udamy się w orszaku do kościoła św. Barbary, gdzie o godz. 17: 30 będzie Msza św. koncelebrowana z ks. bp. Damianem Muskusem i po niej procesja na cmentarz na modlitwę przy grobie śp. Heleny Kmieć. Do udziału w tym orszaku i modlitwie zapraszam wszystkich, a zwłaszcza młodzież przygotowującą się do bierzmowania wraz z rodzicami.

4. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte o 8: 30, 11: 00 i o godz. 14: 00 koncelebrowana z księżmi Proboszczami z Gorzowa i Gromca za wszystkich zmarłych parafian, a po niej procesja za zmarłych po cmentarzu. Nie będzie Mszy św. o 16: 30.

W Dzień Zaduszny Msze św. o godz. 8: 30 i 17: 30

Przez całą oktawę Wszystkich Świętych będzie odprawiana dodatkowa Msza św. za wszystkich zmarłych w ciągu roku i wypominanych w wypominkach rocznych i jednorazowych.

5. Do chorych z Komunią świętą udamy się w sobotę 4 listopada od godz. 9: 00 .

6. Dziękuję wszystkim, którzy troszczyli się w tym tygodniu o naszą świątynię mieszkańcom z ul. Długa nr od 26- 56, a na obecny tydzień powierzam ją mieszkańcom z ul. Długa od nr 57 do końca. Sprzątamy od godz. 9.00.

7. Zachęcam do nabywania i lektury prasy religijnej: Źródła; Gościa Niedzielnego, a w nim: Na pomoc zmarłym; Kiedy uchodźca przestaje być uchodźcą, a staje się imigrantem?

Mały Gość Niedzielny dla dzieci: Przejdź na naszą stronę; Jak rysować portret; Jak chronić się w sieci; O polskiej szkółce piłkarskiej FC Barcelona;

8. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i tygodnia. Roztropności na drogach, szczególnie w okolicach cmentarzy podczas nawiedzania grobów. Przypomina się o noszeniu odblasków na ubraniach podczas spacerów w godzinach wieczornych i nocnych. Szczęść Boże również wszystkim solenizantom i jubilatom.