OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.10.2017 – 29.10.2017

1. 29. NIEDZIELA ZWYKŁA

Msza Święta jest najbardziej intensywnym czasem oddawania chwały Bogu przez przyjęcie w Jezusie wszystkiego, co najważniejsze dla nas. „ Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie” oddajemy zaś siebie Bogu z wszystkim, czym jesteśmy. W rozpoczynającym się dziś Tygodniu Misyjnym idami i Głośmy tę prawdę wobec naszych braci.

2. W tym tygodniu wspominamy: w sobotę – Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

3. W przyszła niedzielę obchodzimy Rocznicę Poświecenia Kościoła Własnego. Składka niedzielna przeznaczona na budownictwo sakralne naszej archidiecezji.

4. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o godz. 17: 00. W niedziele o 16: 00 W tygodniu na różaniec zapraszam: w poniedziałek – kl. III Gim; we wtorek – kl. kl. 7 i II Gim; w środę – kl. 0 – 4; w czwartek – kl. 5 i 6; w piątek – młodzież szkół średnich. Każdy uczeń powinien co najmniej być dwa razy na nabożeństwie różańcowym w tygodniu. Zachęcam również do rodzinnego odmawiania różańca w domu.

5. Dziękuję wszystkim, którzy troszczyli się w tym tygodniu o naszą świątynię mieszkańcom z ul. Długa nr od 1 - 15, a na obecny tydzień powierzam ją mieszkańcom z ul. Długa od nr 26 - 56. Sprzątamy od godz. 9.00.

6. Zachęcam do nabywania i lektury prasy religijnej: Źródła; Gościa Niedzielnego

7. Na wypominki roczne i jednorazowe można składać w zakrystii lub na plebanii. Przypominamy, że wiele grobów jest zapomnianych od lat, jak również wiele jest nie opłacanych miejsc na cmentarzu.

8. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże również wszystkim solenizantom.