OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15.10.2017 – 22.10.2017

28. NIEDZIELA ZWYKŁA

„Stół dla mnie zastawiasz(…), kielich mój pełny po brzegi” – te słowa słyszeliśmy dziś w psalmie, są dla nas zaproszeniem na eucharystię, ale nie tylko. Są proroctwem na wieki: o radości i uczcie, którą trudno wyrazić słowami, o jedności z Jezusem i wszystkimi co szli drogą Jezusa. Chciejmy i my odnaleźć się pośród „ błogosławionych, którzy zostali wezwani na ucztę Baranka”.

W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek: – św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek – św. Ignacego Aniocheńskiego, bp i m.; w środę – Święto św. Łukasza, Ewangelisty; w piątek – Uroczystość św. Jana Kantego, prezb., głównego patrona Archidiecezji i miasta Krakowa; w sobotę – bł. Jakuba Strzemię, bp.

Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o godz. 17: 00. W niedziele o 16: 00 W tygodniu na różaniec zapraszam: w poniedziałek – kl. III Gim; we wtorek – kl. kl. 7 i II Gim; w środę – kl. 0 – 4; w czwartek – kl. 5 i 6 ; w piątek – młodzież szkół średnich. Każdy uczeń powinien co najmniej być dwa razy na nabożeństwie różańcowym w tygodniu. Zachęcam również do rodzinnego odmawiania różańca w domu.

Dziękuję wszystkim, którzy troszczyli się w tym tygodniu o naszą świątynię mieszkańcom z ul. Polnej, a na obecny tydzień powierzam ją mieszkańcom z ul. Długa od nr 1 – 25. Sprzątamy od godz. 9.00.

W ubiegłą niedziele składka gospodarcza do kopert wyniosła 6400 zł. Zbiórka do puszek w ramach XVII Dnia Papieskiego na stypendia dla uzdolnionej młodzieży wyniosła 486 zł. w przyszła niedziele składka niedzielna na cele misyjne Kościoła w związku z Niedzielą i Tygodniem misyjnym. Serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary.

Zachęcam do nabywania i lektury prasy religijnej: Źródła; Gościa Niedzielnego – a w nim: Naszym klientom podoba się, że szanujemy niedzielę; Święty bez kantów;

Przypominamy, że we wtorek 17 października będzie przeprowadzona w naszym dekanacie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na zakup inkubatorów dla Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Zużyty sprzęt można zostawić na parkingu przed plebanią we wtorek do godz. 11:30.

Na wypominki roczne i jednorazowe można składać w zakrystii lub na plebanii. Kartki na wypisanie wypominek są wyłożone w przedsionku kościoła przy gazetniku. Powoli zbliżmy się do uroczystości Wszystkich Świętych. W związku z tym przypominamy, że wiele grobów jest zapomnianych od lat, jak również wiele jest nie opłacanych miejsc na cmentarzu.

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i tygodnia.

Szczęść Boże również wszystkim solenizantom.