OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08.10.2017 - 15.10.2017

1. 27. NIEDZIELA ZWYKŁA

Teraz - w tej godzinie - Jezus, Syn Boży, daje nam bezinteresownie swoje życie jak krzew winnej latorośli. Chrystus pragnie, aby płynęło w nas Jego życie. Hojność Boga zawsze przewyższa nasze pragnienia.

2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek: - Święto bł. Wincentego Kadłubka, bp; w piątek - bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.; w sobotę - św. Małgorzaty Marii Alacoque, dz.

3. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o godz. 17: 00. W niedziele o 16: 00. W tygodniu na różaniec zapraszam: w poniedziałek - kl. III Gim; we wtorek - kl. kl. 7 i II Gim; w środę - kl. 0 - 4; w czwartek - kl. 5 i 6; w piątek - młodzież szkół średnich. Każdy uczeń powinien co najmniej być dwa razy na nabożeństwie różańcowym w tygodniu. Zachęcam również do rodzinnego odmawiania różańca w domu.

4. Dziękuję wszystkim, którzy troszczyli się w tym tygodniu o naszą świątynię mieszkańcom z ul. Spacerowej i Ogrodowej, a na obecny tydzień powierzam ją mieszkańcom z ul. Polna Sprzątamy od godz. 9.00.

5. Zachęcam do nabywania i lektury prasy religijnej: Źródła; Gościa Niedzielnego – a w nim: Co zrobić, gdy nasze dorastające dzieci przestają chodzić do kościoła?; O świętej, którą bardzo cenił św. Ojciec Pio; Jak się nie dać oszukać „ na wnuczka”- rady dla seniorów;

Mały Gość Niedzielny: a w nim druga część audiobooka Quo Vadis ; o sanktuarium w Gietrzwałdzie ; O Dzieciach Maryi i Przyjaciołach Jezusa ; konkursy i dobre dowcipy;

6. W dzisiejszą niedziele tradycyjna składka gospodarcza do kopert. Serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary.

7. Również dzisiaj zbiórka do puszek w ramach XVII Dnia Papieskiego na stypendia dla uzdolnionej młodzieży jako żywy pomnik św. Jana Pawła II .

8. W sobotę jest obchodzony w Polsce Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty życzę Bożego błogosławieństwa i radości ze służby wychowania i kształtowania młodego człowieka jak również w życiu osobistym i rodzinnym.

9. W dniu 17 października będzie przeprowadzona w naszym dekanacie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na zakup inkubatorów dla Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Zużyty sprzęt można zostawić na parkingu przed plebanią do godz. 11:30.

10. Siostra Marta serdecznie zaprasza dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pragnących pogłębić swoją wiarę i więź z Maryją na spotkania Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej. Rozpoczęcie spotkań 14 października w sobotę o godz. 14: 00 w salce na plebanii.

11. Można składać na wypominki roczne i jednorazowe w zakrystii lub na plebanii. Kartki na wypisanie wypominek są wyłożone w przedsionku kościoła przy gazetniku. Powoli zbliżmy się do uroczystości Wszystkich Świętych. W związku z tym przypominamy, że wiele grobów jest zapomnianych od lat, jak również wiele jest nie opłacanych miejsc na cmentarzu.

12. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże również wszystkim solenizantom.