OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.10.2017 - 08.10.2017

1. 26. NIEDZIELA ZWYKŁA

Człowiek rozwija się przez dobre i konkretne decyzje, również decyzje na płaszczyźnie ducha. Wybraliśmy tę godzinę Eucharystii, aby być z Panem. Abyśmy chcieli Boga dla Niego samego! Jeśli dobrze przeżyjemy Mszę świętą, będziemy mieć siłę, aby potwierdzić komunię z Bogiem w codzienności.

2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek: – Świętych Aniołów Stróżów; w środę – św. Franciszka z Asyżu; w czwartek: – św. Faustyny Kowalskiej, dz.; w sobotę – N M P Różańcowej

3. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o godz. 17: 00, w niedziele o 16:00

W tygodniu na różaniec zapraszam:

  • w poniedziałek – kl. III Gim;
  • we wtorek – kl. kl. 7 i II Gim;
  • w środę – kl. 0 – 4;
  • w czwartek – kl. 5 i 6;
  • w piątek – młodzież szkół średnich.

Każdy uczeń powinien co najmniej być dwa razy na nabożeństwie różańcowym w tygodniu. Zachęcam również do rodzinnego odmawiania różańca w domu.

4. W sobotę w ramach akcji ogólnopolskiej „Różaniec do Granic”, w łączności z tymi, którzy tam się udają, zapraszam na wspólną modlitwę różańcową z Mszą świętą na godz.14: 00 podczas której dzieci z kl. 3 otrzymają poświęcone różańce. Po Mszy procesja różańcowa do ołtarzy wokół kościoła. Bardzo proszę parafian o przygotowanie ołtarzy. Proszę strażaków do niesienia baldachimu i panie do feretronów. We Mszy świętej z procesją różańcową biorą udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, zwłaszcza przygotowujący się do Bierzmowania. W sobotę nie będzie Mszy świętej o 17: 30. Dzieci z kl. 3 będą miały w środę o godz. 16: 30 próbę przed tą uroczystością.

5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca: spowiedź w piątek od 16: 00- 17: 00

6. Do chorych udamy się w pierwszą sobotę od godz. 9: 00. Zgłosić chorych w zakrystii.

7. W sobotę przeżywaliśmy w naszej parafii wraz z Parafialnym Zespołem Caritas Dzień Chorych. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy umożliwili chorym i starszym dotarcie do kościoła i Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowanie poczęstunku.

8. Dziękuję wszystkim, którzy troszczyli się w tym tygodniu o naszą świątynię mieszkańcom z ul. Lipowej nr od 51 do końca , a na obecny tydzień powierzam ją mieszkańcom z ul . Ogrodowej i Spacerowej. Sprzątamy od godz. 9.00.

9. Przygotowania do sakramentu Bierzmowania:

w Poniedziałek po mszy i różańcu spotkanie dla kl. III Gim

10. Zachęcam do nabywania i lektury prasy religijnej: Źródła; Gościa Niedzielnego – a w nim: Dlaczego nie należy wypuszczać różańca z rąk; 100 lat K U L; Mały Gość Niedzielny: a w nim druga część audiobooka Quo Vadis; o sanktuarium w Gietrzwałdzie; O Dzieciach Maryi i Przyjaciołach Jezusa; konkursy i dobre kawały;

11. W przyszłą niedziele w drugą miesiąca tradycyjna składka gospodarcza do kopert. Serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary.

12. Również w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek w ramach XVII Dnia Papieskiego na stypendia dla uzdolnionej młodzieży jako żywy pomnik św. Jana Pawła II .

13. Siostra Marta serdecznie zaprasza dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pragnących pogłębić swoją wiarę i więź z Maryją na spotkania Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej. Rozpoczęcie spotkań 14 października w sobotę o godz. 14: 00 w salce na plebanii.

14. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i tygodnia.

Szczęść Boże również wszystkim solenizantom.