OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.09.2017 - 01.10.2017

1. 25. NIEDZIELA ZWYKŁA

Msza święta to miejsce spotkania z Bogiem, który jest blisko. Nie jest czasem i miejscem relaksu – nie może nim być. Msza święta jest Ofiarą, którą Syn składa Ojcu za ciebie. Jest to więc czas wchodzenia twojego myślenia w myślenie Boga, co wymaga rezygnacji z siebie, ofiary ze swego życia. Po to, by odkryć, że Bóg jest dobry i pragnie twego dobra i twego szczęścia.

2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek: – bł. Władysława z Gielniowa, prezb.; we wtorek: – św. męcz. Kosmy i Damiana ; w środę – św. Wincentego a Paulo, prezb. w czwartek: – św. Wacława, m.; w piątek – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała ; w sobotę – św. Hieronima, prezb. i dr Kościoła.

3. W środę siostry pracujące w D P S w naszej parafii przeżywają święto swego Patrona założyciela w ramach 400-lecia charyzmatu wincentyńskiego. Życzymy im Bożego błogosławieństwa w życiu osobistym i w powołaniu do służby Chrystusowi w drugim człowieku w ramach Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia zwanego Szarytkami . Po mszy świętej będzie można uczcić relikwie św. Wincentego a Paulo.

4. W sobotę będziemy przeżywać w naszej parafii wraz z Parafialnym Zespołem Caritas Dzień Chorych. O godz. 9: 30 okazja do spowiedzi; o godz. 10: 00 Msza święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszy świętej zapraszamy chorych na plebanię na spotkanie przy herbacie i ciastku.

5. Dziękuję wszystkim, którzy troszczyli się w tym tygodniu o naszą świątynię mieszkańcom z: ul. Lipowa nr od 1 - 50 , a na obecny tydzień powierzam ją mieszkańcom z ul. Lipowa od nr 51 do końca. Sprzątanie od godz. 9.00.

6. Spotkanie dla dzieci kl. 3 przygotowujące się do I Komunii św. w środę o 16: 30.

7. Przygotowania do sakramentu Bierzmowania:

  • Piątek : godz. 16: 45 – kl. 7
  • Piątek : godz. 18: 15 – kl. II Gim.

8. Zachęcam do nabywania i lektury prasy religijnej: Źródła; Gościa Niedzielnego – a w nim: o małżonkach, którym rozpadło się małżeństwo; O tym, ze pijaństwo jest ukrytą formą satanizmu; jak się robi jezioro; o rocznicy Reformacji – czy samo zło?;

9. W dzisiejszą niedzielę po mszach świętych, będzie okazja złożyć swój podpis na formularzu pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. Należy mieć przy sobie dowód osobisty ponieważ przy podpisie trzeba podać nr peselu.

10. W przyszłą niedziele rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Przez miesiąc październik msze święte z nabożeństwem różańcowym o godz. 17: 30.

11. Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Barbara Cieszkowska z Chełmka oraz + Ryszard Wilczak z Bobrku. Dobry Jezu a nasz Panie...