OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.09.2017 - 24.09.2017

1. 24. NIEDZIELA ZWYKŁA

Nieskończoność zakłada gotowość. Bóg obecny w Eucharystii, przychodzący nieskończoną ilość razy, jest gotowy do spotkania. Zaprasza do stołu, daje słowo i Ciało, byś miał siłę do życia i umierania dla Pana. Bo do Niego należymy. Bądźmy gotowi. On jest pełen Miłości i przebaczenia.

2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek: - Święto św. Stanisława Kostki, zak., patrona Polski i młodzieży; we wtorek: – św. Januarego, bp i m.; w środę – św. Andrzeja, prezb., Pawła i Towarzyszy, męcz. Koreańskich; w czwartek: - Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; w piątek – bł. Bernardyny Jabłońskiej, dz. ; w sobotę – św. Pio z Petrelciny, zak.

3. Dziękuję wszystkim, którzy troszczyli się w tym tygodniu o naszą świątynię mieszkańcom z: ul. Kwiatowa – do końca, a na obecny tydzień powierzam ją mieszkańcom z ul. Lipowa nr od 1 - 50. Sprzątanie od godz. 9.00.

4. Spotkanie dla dzieci kl. 3 przygotowujące się do I Komunii św. w środę o 16: 30.

5. Przygotowania do sakramentu Bierzmowania:

  • Poniedziałek: 18: 00 – kl. III Gim.
  • Piątek : 16: 45 – kl. 7
  • Piątek : 18: 15 – kl. II Gim.

6. Zachęcam do nabywania i lektury prasy religijnej: Źródła; Gościa Niedzielnego – a w nim: Pozwól mi żyć – o akcji zbierania podpisów w obronie nienarodzonych dzieci; jak powstają huragany; o najstarszej lekarce w Polsce, która ukończyła 105 lat; Mścisław nie chce zemsty, choć pamiętać trzeba.

7. W przyszłą niedzielę po mszach świętych, będzie okazja złożyć swój podpis na formularzu pod obywatelskim projektem „ Zatrzymaj aborcję”. Należy mieć przy sobie dowód osobisty ponieważ przy podpisie trzeba podać nr peselu.

8. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności + Jan Koczur. Dobry Jezu a nasz Panie...

9. Dobrej niedzieli i tygodnia życzymy wszystkim.