OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.09.2017 - 17.09.2017

1. 23. NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta z niedzieli, którą przeżywamy, zawiera prośbę o obdarzenie nas prawdziwą wolnością i wiecznym dziedzictwem. Jej dopełnieniem są słowa z modlitwy po komunii z prośbą o umiejętne korzystanie z darów, które Bóg daje, żeby uczestniczyć w Jego życiu. Te słowa prośby pomagają nam zrozumieć prawdę o nas. Chcemy to wyrazić wzywając i ofiarując się dziś Niepokalanemu Sercu Maryi w 300 rocznicę koronacji Jej Jasnogórskiego wizerunku w łączności z całą naszą Archidiecezją.

2. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek: - Najświętszego Imienia Maryi; w środę: - św. Jana Chryzostoma. bp i dr Kościoła; w czwartek - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego ; w piątek - N M P Bolesnej; w sobotę - św. męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana , bp.

3. Dziękuję wszystkim, którzy troszczyli się w tym tygodniu o naszą świątynię mieszkańcom z: ul. Parkowa od nr 71 - do końca , a na obecny tydzień powierzam ją mieszkańcom z ul. Kwiatowa. Sprzątanie od godz. 9.00.

4. Zachęcam do nabywania i lektury prasy religijnej: Źródła; Gościa Niedzielnego – a w nim: Czy w dzisiejszych czasach wolno jeszcze upominać grzeszników; o objawieniach Maryi 140 lat temu w Gietrzwałdzie; o festiwalu muzycznym Rawa Blus;

5. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności +Stanisław Kępa. Dobry Jezu a nasz Panie..

6. Dobrej niedzieli i tygodnia życzymy wszystkim.