OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.09.2017 -10.09.2017

22. NIEDZIELA ZWYKŁA

Msza święta jest ofiarą. Ofiarą Syna złożoną Ojcu. Jest także moją ofiarą. Nie jest spotkaniem towarzyskim, na którym najbardziej liczy się „ fajny klimat” i „ dobra atmosfera”. Wpatruj się w Niego w świątyni, by ujrzeć Jego chwałę i rozpoznać” co jest dobre, co Bogu miłe i co doskonałe’.

W tym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek: - bł. Stelli i 10 Towarzyszek, dz. i m. /sióstr nazaretanek z Nowogródka/ ;
  • we wtorek - św. Matki Teresy z Kalkuty;
  • w czwartek - św. Melchiora Grodzieckiego, prezb. i m.;
  • w piątek - Święto Narodzenia N M P;
  • w sobotę – bł. Anieli Salawy, dz.

 

Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego będzie w poniedziałek 4 września o godz. 8.00 rano, na którą zapraszam wszystkich uczniów, nauczycieli, wychowawców, rodziców i katechetów. Natomiast serdecznie dzisiaj zapraszam dzieci z klasy pierwszej, które rozpoczynają po raz pierwszy nowy rok szkolny aby przyszły do kościoła wraz z rodzicami na godz. 16:30 i zabrały ze sobą tornistry z książkami i zeszytami.

W środę nasza parafianka Gabriela Domagała wraz z czterema innymi osobami wyleciała na misje do Tanzanii w ramach wolontariatu misyjnego organizowanego przez Wspólnotę Chrystusa Zmartwychwstałego GALILEA prowadzonego przez księży zmartwychwstańców. Życzymy jej i pozostałym misjonarzom – wolontariuszom wielu łask w realizacji misyjnego wyzwania i polecam jej posługę naszej modlitwie.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w modlitewnej nocnej adoracji w trwającej od 10 lat „ sztafecie miłosierdzia” w Łagiewnikach przy Bazylice Bożego Miłosierdzia w piątek 1 września od godz. 21.00 do 6.00.

Zbiórka ministrantów w środę po Mszy świętej o 17.30. Zapraszamy do dołączenia do grupy ministrantów chłopców z innych klas, a szczególnie z klasy 4.
Pierwsze spotkanie dla rodziców i ich dzieci z kl. 7 oraz z kl. II i III Gim. przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w sobotę 10 września po Mszy świętej o 17: 30 w kościele. Czas formacji kandydata do tego sakramentu trawa 3 lata.

Serdecznie zapraszam rodziców dzieci kl. 3 , które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii świętej na pierwsze spotkanie w piątek po mszy świętej 17.30 na plebanii.

Serdecznie zapraszam w środę po Mszy świętej o 17.30 na spotkanie członków Rady Parafialnej.

Dziękuję wszystkim, którzy troszczyli się w tym tygodniu o naszą świątynię mieszkańcom z: ul. Parkowa od nr 36 – 70, a na obecny tydzień powierzam ją mieszkańcom z ul. Parkowa od nr 71 do końca. Sprzątanie od godz. 9.00.

Zachęcam do nabywania i lektury prasy religijnej: Źródła; Gościa Niedzielnego – a w nim: Moje „za” lub „przeciw” Niemu czyli Bogu dokonuje się w wyborze: jestem albo mnie nie ma na niedzielnej Mszy Świętej; Lektury i bzdury czyli o lekturach szkolnych; basen w nawie głównej czyli o zamykaniu kościołów na zachodzie; Dla dzieci polecam Małego Gościa Niedzielnego, a w nim: o nowym roku szkolnym; jak wyglądają szkoły w różnych częściach świata; konkursy, zagadki i humor. Cena 4 zł.

Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności + Marian Rydzoń. Dobry Jezu a nasz Panie...

Dobrej niedzieli i błogosławieństwa na pierwsze dniu roku szkolnego.