OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.08.2017 - 03.09.2017

1. 21. NIEDZIELA ZWYKŁA

Niezbadane są wyroki Boże. Słowa te, którymi zwykle komentujemy zaskakujący dla nas bieg wydarzeń, słyszymy dziś w kontekście powołania do służby w Kościele. „Kwalifikacje” potrzebne do pełnienia wyznaczonej misji w Kościele może nam dać tylko bliska relacja z Bogiem.

2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek: – św. Augustyna, bp i doktora Kościoła; we wtorek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela; w piątek – bł. Bronisławy dz

3. W piątek spowiedź z racji I piątku miesiąca i na rozpoczęcie nowego roku szkolnego o godz. 16: 30. Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego będzie w poniedziałek 4 września o godz. 8: 00 rano. Natomiast serdecznie zapraszam dzieci z klasy pierwszej, które rozpoczynają po raz pierwszy nowy rok szkolny aby przyszły do kościoła wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę na godz. 16:30 i zabrały ze sobą tornistry z książkami i zeszytami.

4. Do chorych udam się w sobotę 2 września od godz. 9.00. Do chorych będziemy chodzić z ze spowiedzią i Komunia świętą w pierwsze soboty miesiąca. Chorych proszę zgłosić w zakrystii do piątku.

5. W pierwszą sobotę miesiąca Msza święta ze zmianką tajemnic różańcowych o godz. 17.30, na którą zapraszam szczególnie czcicieli różańca świętego, członków róż różańcowych i delatorów.

6. W trwającej od 10 lat „sztafecie miłosierdzia” jesteśmy zaproszeni do modlitewnej nocnej adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie do Łagiewnik przy Bazylice Bożego Miłosierdzia w piątek 1 września od godz. 21.00 do 6.00. Pragniemy zorganizować wspólny wyjazd autokarem o godz. 19.30 na adorację od 21.00 do 22.30 i powrót do Bobrku. Koszt przejazdu 20 zł. Zapisy w zakrystii do środy włącznie. Zachęcam też do indywidualnego wyjazdu w różnych godzinach nocnych do 6.00 rano.

7. Dziękuję wszystkim, którzy troszczyli się w tym tygodniu o naszą świątynię mieszkańcom z: ul. Parkowa od nr 1 – 35, a na obecny tydzień powierzam ją mieszkańcom z ul. Parkowa od nr 36 – 70. Sprzątanie od godz. 9.00.

8. Zachęcam do nabywania i lektury prasy religijnej: Gościa niedzielnego; Źródła; najnowszy numer Gościa jest z filmem „Misja”, oraz wiele ciekawych artykułów; o tzw. „Bliźniaku” bł. Ks. Jerzego Popiełuszki; o lekcji pokory i ofiarności w związku z nawałnicami w Polsce; o Matce w Koronie z Jasnej Góry, od której można się wiele nauczyć; cena Gościa Niedzielnego niezmienna – 5 zł.

9. Dobrej niedzieli i ostatnich dni wakacji.