OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.08.2017 - 20.08.2017

1. 19. NIEDZIELA ZWYKŁA

Chrystus jest Panem całego stworzenia. Podlegają Mu siły i prawa przyrody. Oczekuje naszej wiary i ufności. Z Nim możemy wszystko. Nie dajmy się przestraszyć. Ufajmy, trwając z Nim.

2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek: – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. i męcz.; we wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; w środę – św. Stefana Węgierskiego, króla; w czwartek – Święto św. Jacka, prezb., patrona archidiecezji krakowskiej;

3. We wtorek 15 sierpnia porządek Mszy Świętych jak w niedzielę, a na sumie dziękujemy Bogu za plony ziemi i świętujemy Dożynki.

4. Serdecznie dziękuję w imieniu własnym jak również w imieniu ks. Koordynatora pieszej pielgrzymki Diecezji Bielsko – Żywieckiej wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie przyjęcia – śniadania dla ponad 1100 pielgrzymów, którzy zatrzymali się przy naszej świątyni i przy DPS. Niech Chrystus przez ręce Maryji błogosławi wam i waszym rodzinom. W piątek wraz pielgrzymami i przedstawicielami parafii modliliśmy się za was i całą parafię podczas Mszy na Wałach Jasnogórskich.

5. Dziękuję wszystkim, którzy troszczyli się w tym tygodniu o naszą świątynię mieszkańcom z: ul. Podkomorska od nr 1 - 15, a na obecny tydzień powierzam ją mieszkańcom z ul. Podkomorska od nr 16 – do końca. Sprzątanie od godz. 9.00.

Dziękuje panom Markowi Stachura i Pawłowi Wanat za troskę o otoczenie kościoła i plebanii, a zwłaszcza za wykoszenie traw na całej posesji.

6. W dzisiejszą niedzielę, drugą miesiąca składka gospodarcza do kopert. Serdecznie Bóg zapłać za dar serca na sprawy parafialne.

7. Również dzisiaj serdecznie zapraszam na Mszę świętą o godz. 15: 00 do kapliczki przy ul. Długiej w intencji: o opiekę Bożą od gradobicia i o błog. Boże dla mieszkańców.

8. Zachęcam do nabywania i lektury prasy religijnej: Gościa niedzielnego; Źródła;
Miedzy innymi w Gościu Niedzielnym: Niewygodna święta czyli o św. Edycie Stein; Historia i znaczenie słów modlitw: „Pod twoją obronę” i „Zdrowaś Maryjo”;