OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06.08.2017 - 13.08.2017

1. 18. NIEDZIELA ZWYKŁA ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

Święto Przemienienia Pańskiego obchodzimy także, jeśli wypada w niedzielę. Jest to ukazanie chwały Chrystusa – Syna Bożego. Jako człowiek jej nie ukazywał. Teraz chce umocnić przed Męką swych uczniów. Chce nam wskazać, że wszystko może i że warto Mu zaufać.

2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek: – bł. Edmunda Bojanowskiego; we wtorek – św. Dominika, prezb. założyciela OO. Dominikanów ; w środę – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża ( Edyty Stein), dz. i m. patronki Europy; w czwartek – Święto św. Wawrzyńca, diakona i m.; w piątek – św. Klary, dz.

4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 7.00 wyruszyła z Wawelu na Jasna Górę XXXVII Piesza Pielgrzymka Krakowska w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny. Do Częstochowy dotrą w piątek 11 sierpnia. Człon VII Chrzanowsko – Libiąski, wyruszy w poniedziałek z Chrzanowa z parafii M B Różańcowej po Mszy św. o 11.30. W sposób duchowy pragniemy dołączyć się do pielgrzymów i zapraszam w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku na Msze święte wieczorem o godz. 20: 00 z różańcem i apelem Jasnogórskim. W piątek będzie Msza święta rano o godz. 7.00, ponieważ chciałbym pojechać do Częstochowy na powitanie pielgrzymów i mszę świętą z nimi na Wałach Jasnogórskich. Można w zakrystii złożyć intencje modlitewne. Natomiast jutro w naszej parafii o godz. 9: 00 gościć będziemy pielgrzymów z diecezji Bielsko – Żywieckiej. Serdecznie z góry dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc w przyjęciu pielgrzymów.

5. Dziękuję wszystkim, którzy troszczyli się w tym tygodniu o naszą świątynię mieszkańcom z: ul. Leśna i Cicha, a na obecny tydzień powierzam ją mieszkańcom z ul. Podkomorska nr od 1 - 15. Sprzątanie od godz. 9.00. Dziękuje również wszystkim zatroskanym o wygląd otoczenia kościoła i cmentarza i poświęcony temu czas.

6. W przyszła niedzielę, drugą miesiąca składka gospodarcza do kopert. Serdecznie Bóg zapłać za dar serca na sprawy parafialne. Również w przyszłą niedzielę serdecznie zapraszam na msze świętą o godz. 15: 00 do kapliczki przy ul. Długiej w intencji: o opiekę Bożą od gradobicia i o błog. Boże dla mieszkańców.

7. Zachęcam do nabywania i lektury prasy religijnej: Gościa niedzielnego; Źródła;

Miedzy innymi w Gościu Niedzielnym: o dzieciach niepełnosprawnych intelektualnie i ich potrzebach duchowych; o właściwym znaczeniu słów ballady „Mury ” Jacka Kaczmarskiego; co dzieje się w organizmie człowieka w czasie jazdy na rowerze;