OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.07.2017 - 06.08.2017

1. 17. NIEDZIELA ZWYKŁA

Bóg, który zakochany jest w człowieku, w nim znalazł swój skarb. Człowiek jednak nie zawsze odnajduje swój skarb w Bogu. Poszukując najważniejszych wartości, może się pomylić albo zostać oszukanym. Potrzebuje wielkiej mądrości. Trzeba o nią prosić jak prosił Pana młody król Salomon. O „serce rozumne”, zdolne do odróżnienia dobra od zła. Na tym polega mądrość: wybrać jedno i najważniejsze. Potem to realizować.

2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek: – św. Ignacego z Loyoli, prezb. założyciela OO. Jezuitów; we wtorek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp i dr Kościoła, założyciela OO. Redemptorystów; w czwartek – św. Jana Marii Vianneya, prezb., patrona proboszczów; w sobotę – Matki Bożej Śnieżnej – Rocznica poświecenia rzymskiej Bazyliki matki Bożej Większej; w przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Przemienienia Pańskiego.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16: 30. Do chorych udam się rano od godz. 9: 00. W sobotę pierwszą miesiąca Zmianka Tajemnic Różańcowych o godz. 17: 00. Zapraszam szczególnie członków Róż Różańcowych, a w niedziele o godz. 8: 00 będą Godzinki ku czci N M Panny.

4. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy troszczyli się w tym tygodniu o naszą świątynię mieszkańcom z: ul. Krakowska, Łąkowa i Krótka , a na obecny tydzień powierzam ją mieszkańcom z ul. Leśna i Cicha . Sprzątanie od godz. 9.00. Serdecznie proszę mężczyzn o dokonanie w tym tygodniu wykoszenia trawy wokół murków cmentarza i przed kościołem, aby pielgrzymi mogli się rozłożyć na odpoczynek.

5. Zachęcam do nabywania i lektury prasy religijnej: Gościa niedzielnego; Źródła;

Miedzy innymi w Gościu Niedzielnym: O tym, co dalej z Sadami?; Bliskie spotkania trzeciego stopnia Ruchu Światło – Życie ; Życie na wyspie – Wyspy Owcze

6. Od 1. 08. po mszach wieczornych w parafii św. Barbary w Libiążu rozpoczną się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę członu VII – Chrzanowsko – Libiąsko - Trzebińskiego . My jako wspólnota parafialna 7 sierpnia będziemy gościć pielgrzymów z diecezji Bielskiej- Żywieckiej udających się do Częstochowy, którzy będą mieli postój przy naszej świątyni. Będzie ich ok. 800 + 80 osób na plebani / duchowni i obsługa pielgrzymki, służba Maltańska/. Postarajmy się jak najlepiej ugościć ich śniadaniem. Z góry dziękuję wszystkim, którzy otwartym sercem angażują się w tę Pielgrzymkę wiary, pamiętając o słowach Jezusa: Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje.

7. Z naszej wspólnoty odszedł do domu Ojca + Mieczysław Matyja, pogrzeb we wtorek 01. 08 o godz. 14: 00 wprowadzenie i Różaniec i 14: 30 Msza pogrzebowa i odprowadzenie na miejsce spoczynku. 02 sierpnia przypada 1 rocznica śmierci ks. bp. Franciszka Kardynała Macharskiego. Dobry Jezu a nasz Panie…

8. Komunikat Burmistrza Chełmka.

9. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i wakacje życzę dobrego pobytu i wypoczynku, jak również gościom przyjeżdżającym do nas.

Szczęść Boże na dzisiejszą niedzielę i nadchodzący tydzień.