OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23.07.2017 - 30.07.2017

1. 16. NIEDZIELA ZWYKŁA

Bóg zasiał w nas dobre ziarno. Tymczasem niejednokrotnie zamiast pielęgnować powierzone nam dobro, pozwalamy dojść do głosu temu, co nas odciąga od Pana Boga. Jednak nie jesteśmy sami. Poucza nas św. Paweł: „ Duch Święty przychodzi z pomocą naszej słabości ”. Do Niego możemy zwracać się w trudnych dla nas chwilach, kiedy widzimy, że zło, smutek czy czarne myśli wdzierają się do naszego życia.

2. W miesiącu lipcu sprawy kancelaryjne proszę załatwiać z ks. Januszem.

3. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek: – św. Kingi, dz.; we wtorek – Święto św. Jakuba , Apostoła i św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących; w środę – św. Joachima i Anny, rodziców NMP; sobotę: św. Marty;

4. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy troszczyli się w tym tygodniu o naszą świątynię mieszkańcom z: ul. Starowiejska od nr 24 do końca , a na obecny tydzień powierzam ją mieszkańcom z ul. Krakowska, Łąkowa i Krótka. Sprzątanie od godz. 9.00

5. Zachęcam do nabywania i lektury prasy religijnej: Gościa niedzielnego; Źródła;

Miedzy innymi w Gościu Niedzielnym: O tym, jakie warunki muszą spełniać chleb i wino używane do sprawowania Mszy Świętej; O niezwykłym biskupie prawosławnym, który zmarł w ramionach papieża Jana Pawła I; Piękna Polska – czyli o pięknie Podlasia i miasta Tykocina;

6. Od 1. 08. po mszach wieczornych w parafii św. Barbary w Libiążu rozpoczną się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę członu VII – Chrzanowsko – Libiąsko - Trzebińskiego . My 7 sierpnia będziemy gościć pielgrzymów z diecezji Bielskiej- Żywieckiej udających się do Częstochowy, którzy będą mieli postój przy naszej świątyni. Postarajmy się jak najlepiej ugościć ich śniadaniem. Z góry dziękuję wszystkim, którzy otwartym sercem angażują się w tę Pielgrzymkę wiary, pamiętając o słowach Jezusa: Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej + Emilię Wanat. Dobry Jezu a nasz Panie …..

8. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i wakacje życzę dobrego pobytu i wypoczynku, jak również gościom przyjeżdżającym do nas. Szczęść Boże na dzisiejszą niedzielę i nadchodzący tydzień.