Ogłoszenia duszpasterskie 09.07.2017 - 16.07.2017

1. 14. NIEDZIELA ZWYKŁA

2. Jezus, który stał się człowiekiem , urodził się i umarł. Jednak został On wskrzeszony z martwych, bo mieszkał w Nim Duch Boga. My wierzący otrzymaliśmy tego samego Ducha. Jeśli więc On w nas mieszka i działa, nie możemy umrzeć w sensie duchowym. Po to przyszliśmy do świątyni na Eucharystię, aby odnowić w sobie życie Ducha, aby mieć siłę do zadawania „ śmierci popędom ciała”.

3. Jak było zapowiadane, dziś po mszy adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Ponieważ wyjeżdżam z dziećmi na kolonię od 10 do 21 lipca, wszelkie sprawy kancelaryjne proszę załatwiać z ks. Januszem.

5. Za miesiąc 7 sierpnia będziemy gościć pielgrzymów z diecezji Bielskiej udających się do Częstochowy, którzy będą mieli postój przy naszej świątyni, a my postarajmy się jak najlepiej ugościć ich śniadaniem.

6. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek: Święto św. Benedykta Opata, patrona Europy; w środę: św. Brunona z Kwerfurtu, bp i m.; w czwartek: św. pustelników z Tropia Andrzeja Świerada i Benedykta; w sobotę: św. Bonawentury, bp i Dr kościoła

7. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy troszczyli się w tym tygodniu o naszą świątynię mieszkańcom z ul. Kolista od nr 31 do końca: a na obecny tydzień powierzam ją mieszkańcom z ul. Starowiejska od nr 1 do 23. Sprzątanie od godz. 9.00

8. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i wakacje życzę dobrego pobytu i wypoczynek, jak również gościom przyjeżdżającym do nas. Szczęść Boże na dzisiejszą niedzielę i nadchodzący tydzień.

9. Zachęcam do nabywania i lektury prasy religijnej: Gościa niedzielnego; Źródła;